beyoğlu diş implantı yapan hekimler
Beyoğlu İmplant
28 Aralık 2016
esenler implant diş doktor
Esenler İmplant
28 Aralık 2016
çatalca vidalı diş yapan doktorlar

Çatalca implant diş merkezi 0212 288 2324

İstanbul, tüm dünya tarafından bilinen ve Türkiye denince ilk akla gelen illerimizden birisidir. Çatalca diş implant tedavisi yapan hastane doktoru devlet tavsiyesi bilindik bir şekil olmasının amaçlarına baktığımızda ise gelişen teknolojisi ve konumu gelmektedir. Sağlık alanında olan birçok kurumla beraber hem ülkemizdeki hem de dünyadaki birçok hastayı kabul eden bu şehir, öncü bir ilimiz olmuştur. Yüzlerce sağlık kuruluşuyla beraber gelişen tıp uzmanlarını ağırlayan İstanbul, diş rahatsızlıklarının çözüme ulaşması adına da birçok çalışma yapan sağlık kuruluşuna öncülük etmektedir. Bunlardan birisi de Çatalca İmplant merkezi’ dir. Merkezi bir konumda yer alan bu implant diş sağlık merkezine ulaşım hem avrupa hem de anadolu yakasından kolay bir şekilde yapılabilmektedir. Bu sağlık merkezinde verilen implant tedavisinin amacı, hastalarda meydana gelen diş eksikliklerinin giderilmesi, hastaların diş sağlıklarına tekrar kavuşmasını sağlamak ve de diş estetiğinin tekrar sağlanmasını sağlamaktır. Bunun için diş hekimlerinin devrim niteliğinde bir buluşu olan implantı kullanan kuruluş yüzde yüze yakın bir başarıyla birlikte bu tedavileri sürdürmeye devam etmektedir.

İstanbul’ un merkez noktalarından Çatalca’ da yer alan bu tedavi merkezi, kullandığı implant yöntemini iki farklı aşamada gerçekleştirmektedir. İlk aşamada hastaların çene kemikleri incelenir ve bu incelemenin nedeni; çene kemiğine yerleştirilecek olan implantların belirli bir boyuta sahip olmalarından dolayıdır. Bu boyutları karşılayabilecek bir çene kemiğine sahip olan hastalara doğrudan uygulanabilecek olan bu tedavi yöntemi yaklaşık olarak 3 ya da 4 aylık bir süreyi kaplaaktadır. Genel olarka bu zaman aralığında olacak olan tedavi, bazı şartlarda daha uzayıp ya da daha kısalabilmektedir. Her şeyden önce başarılı bir tedavi isteyen kişilerin tüm doktor tavsiyelerine uymaları ve de ağız bakımlarını gerektiği seviyede yapmaları gerekmektedir. Tedavinin birinci aşamasında yerleştirilen implantlar, çene kemiğinde belirli alanların sağlanmasının ardından yerleştirilir ve bu işlem küçük bir cerrahi operasyonla mümkün olmaktadır. Bu cerrahi operasyonlarda tam steril bir ortam aranmaktadır ve bu ortamı da sizlere Çatalca implant diş merkezi sunmaktadır. İlk aşama bu yapılanlarla son bulur ve bekleme süresi başlar. Bu sürenin amacı vidaların kemikleime süresinin tamamlanması ve olası bir yan etkinin olması durumunda tedaviye müdahalelerin yapılmasını sağlamaktır. Bekleme süresi boyunca hastalarda bazı korkular ve endişeler oluşmaktadır. Bunların birincisi yenilen besinlerin implant uygulaması yapılan dişin bulunduğu tarafla çiğnenmemesidir. Bu ilk bakıldığında doğru bir davranış görülebilir ama çok zorlamamak kaydıyla besinler çiğnenmelidir. Sadece kabuğu sert cisimler implant noktalarından ısırılmamalıdır. Buna örnek olarak ceviz ya da fındığı verebiliriz. İkinci bir korku ise implantlara zarar geleceği endişesiyle ortaya çıkan dişlerin fırçalanmamasıdır. Bu çok yanlıştır ve bu süreçte tam aksine daha çok diş bakımı yapılmalıdır.

Çatalca implant merkezinde olan doktorlar, ikinci aşamaya geçilirken beklenen 3 ya da 4 aylık sürede belirli aralıklarla doktorunuz sizi kontrole çağıracak ve size tavsiyelerde bulunacaktır. Sizlerin bu tavsiyelere eksiksiz bir şekilde uymanız ve sürenin tamamlanmasının ardından kullanacağınız kalıcı protez dişleriniz çene kemiğinde yer eden implantlara yerleştirilerek sağlamlığı artırılır. Bunun ardından da tedavi sonlandırılır. Tedaviye başlanmasının ardından sonlanana kadar sağlık kuruluşu ve çalışanları sizin hep yanınızda olacak ve dilediğiniz zaman danışmanlıktan faydalanabileceksiniz. Ayrıca sizlerin sağlıklı bir diş yapısına daha kolay sahip olmanız adına da en uygun fiyat garantisi verilmektedir. Zorlu ve uzun bir tedavi sürecine çıkarken asla bıkkınlık göstermemeli ve tedavinin sonuçlanmasının ardından sahip olacağınız yeni dişlerinizi düşünmelisiniz. Tedavinin sonlanmasıyla beraber yaşam kalitenizde ki artış ve gülüşlerinizin güzelliği sizleri tatmin edecek nitelikte olacaktır.

Share Button

Bir önceki yazımız olan Beyoğlu İmplant başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Comments are closed.