kadıköyde diş implant yapan
Kadıköy İmplant
28 Aralık 2016
kağıthane-implant-diş-yapan
Kağıthane İmplant
28 Aralık 2016
çocuk diş teli fiyatları

Standart Çocuk Diş Teli Fiyatları

Normal durumlarda dişler belirli bir sıra üzerinden alt ve üst çenede dizilirler. Ancak farklı nedenlerden dolayı bu dişlerde dizilim bozuklukları meydana gelir. Bozukluklar genel olarak fark edilmez. Çünkü kişiler bunların gelip geçici olduğunu ve daha sonrasında kendiliğinden düzeleceğini düşünür. Ancak bu sorunlar düzelmediği gibi çok daha büyük sıkıntılara da neden olabilir. Genel olarak diş hekimleri ailelere çocuklarının ağız sağlıklarını düzenli olarak takip etmeleri gerektiğini belirtse de aileler çoğu zaman bunu es geçebiliyorlar. Böylesi durumlarda ise çocuklar ilerleyen yaşlarda pek çok farklı diş sorunu ile karşı karşıya da kalabiliyor. Halbuki yapılması gereken şey oldukça basittir. Ailenin ilk önce doğru bir diş hekimi ile irtibata geçmesi gerekiyor.

Hekim dişleri dikkatli olarak inceledikten sonra sorunun nedenini belirleyecek ve ardından da aile ile ucuz çocuk diş teli fiyatlarını konuşarak en uygun çözümlerin bulunması adına nelerin gerektiğini bildirecektir. Ağız içi tel uygulamalarında temel amaç dişlerde var olan bozukluğu sorunsuzca ortadan kaldırmaktadır. Uygulamada dişlerin üzerine braketler yapıştırılmakta ve sonrasında bunların arasından geçen tel sayesinde dişlere kuvvet verilip hareket etmesi amaçlanmaktadır. Pek çok kişi çocukları için bu uygulamayı yaptırmak istese de çok acı duyacaklarından endişe ettikleri için yaptıramazlar. Halbuki dişlere geçirilen bu teller çocuklara hiçbir aşamada sorun çıkartmayacaktır.

Dolayısıyla aileler çocuk diş teli fiyatları incelemelerini yaparken bu konuda akıllarına takılabilecek her türlü soruyu da diş hekimleri aracılığı ile cevaplamış olacaktır. Geçmiş dönemlerde piyasada yalnızca belirli türlerde teller bulunuyordu. Bunlar da çocukların beğenerek takmaktan ziyade takmamak adına direnecekleri türdendi. Sonrasında zaman değişmeye başladı. Şimdilerde artık büyük küçük demeden herkesin beğeni ile kullanabileceği tarzda deler büyük bir özenle hazırlanıyor. Yani çocuklar artık düşündüklerinden çok daha güzel görünen apareyler ve teller ile birlikte dişlerinin istenilen güzel görüntüye erişmesini de sağlamış oluyorlar. Braket ve teller ağza takıldıktan sonra hemen sıkma işlemine başlanmıyor. Yaklaşık olarak 1 hafta boyunca çocuğun bu uygulamaya alışması bekleniyor. Çünkü ağızda yabancı bir maddenin olması ilk başlarda yeme içme konusunda rahatsızlık verebilir.

Kısa bir süre sonrasında ise artık çocuk bu uygulamaya alışmaya başlayacaktır. Bir haftalık sürecin sona ermesi ile birlikte artık tellere kuvvet uygulanır. Çocuk diş teli fiyatları arasından seçim yapılırken mutlaka telin türüne uygun bir araştırma yapılması gerekiyor. Genel anlamda çocuklar için hazırlanmış olan teller sabit ve hareketli olmak üzere ikiye ayrılmaktadır. Sabit tedaviler çocuklar için ortodontik tedavi denildiği zaman genel olarak akla ilk gelen tedavilerdir. Bu tedavide eğer ki isteniyorsa dişlerin kökleri de hareket ettirilebilecektir. Uygulama genel olarak kontrol doktorun kontrolünde olmaktadır, dişlerin durumuna bağlı olarak hareket ettirilmektedir.

Hareketli uygulamalarda ise genel olarak basit sorunların giderilmesi hedeflenir. İlk zamanlarda fark edilecek sorunların çözümü için hareketli diş teli tedavisi yapılır. Ayrıca sabit olan tedaviyi pekiştirmek için de pekiştirme amacı ile hareketli tel tedavisi sıklıkla uygulanıyor. Hareketli uygulamaların içerisinde çocukların ağız yapılarına en uygun çözümler rahatlıkla bulunabiliyor. Ailelerin kendi çocukları için bu uygulamalar arasından seçimlerini yaparken dikkat etmeleri gereken en önemli detay ise doktor seçimi. Daha öncesinde bu konuda başarılı uygulamalar yapmış olan doktorlar arasından en doğru seçimin yapılması önemli. Aksi durumda dişlerdeki sorunlar ne yapılırsa yapılsın giderilemeyecektir. En uygun fiyatlara çocuklar için yapılacak tel uygulamaları sonrasında ise artık dişler istenildiği gibi düzgün bir sıraya ulaşabilecektir.

Share Button

Bir önceki yazımız olan Protez Diş Nasıl Yapılır ? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Comments are closed.