diş beyazlatma fiyatları
Diş Beyazlatma Fiyatları
27 Aralık 2016
implant forum
İmplant Diş Forum Yorumları
27 Aralık 2016
diş kaplama fiyatları

Türkiye De Diş Kaplama Fiyatları

Kırılan dişlerin tedavisinde ya da sararma göstermiş dişlerin beyazlatma tedavisinde kullanılan porselen diş kaplamaları sektörde de yaygın olarak kullanılan bir tedavi biçimidir. Bu tedavide diğer tedavilerde olduğu gibi içinde çeşitlilik barındıran bir tedavi biçimidir. Kaplama yapılacak dişlerde genelde zirkonyum, porselen destekli, metal destekli kaplama ve zirkonyum diş kaplamalar yapılmaktadır. Bu porselen diş kaplama fiyatları ürünün kalitesine ve diş hekiminin durumuna göre çeşitlilik göstermektedir. Özellikle zirkonyum diş yurt dışından ithal edildiği için döviz kuru fiyatını çok etkilemektedir. Diğer metal ve plastik destekli kaplamalar zirkonyuma göre daha ucuz fiyatlı olmaktadır.

Porselen diş kaplamaları genelde diş kırılmaları yaşanılan bölgelerde, yeterli diş büyümesinin oluşmadığı yerlerde ağırlıklı olarak kullanılır. Zirkonyum destekli olan kaplamalar ise diş yapısını güçlendirmek ve diş etine zarar vermeden bu olayı gerçekleştirmek üzere geliştirilmiş bir maddedir. Ayrıca implant tedavisinde diş yüzeyinin üstünü bu kaplamalar oluşturur. Bu kaplamaların aşınma ve yıpranma dayanımı çok yüksek olduğu için yaygın olarak bu kaplamalar tercih edilirler. Ayrıca porselen ve metal destekli olanları diş rengine en yakın rengi oluşturabildiği için daha çok tercih edilir olanlardır. Bu yüzden diş kaplama fiyatları kliniklerde ve hastanelerde farklılık gösterir. Ayrıca bu yöntemler diş tedavi yöntemleri arasında en pahalı olanlarıdır.

Kaplamalar aslında günümüzde diş dolgusu tedavisinden sonra en çok kullanılan tedavi yöntemleri arasındadır. Bunun sebebi birçok insan dişlerinin bakımsızlığı nedeni ile diş kırılmaları, dişlerde çürüklerin oluşturduğu renk sararması ve ağrılar, bu yöntemle tamamı ile giderilir. Dişlerde ki kırıklıklar onarılmış olur. Sararan bölgeler temizlenerek kaplama yapılır ve beyaz dişe ulaşılmış olur. Hastanın diş durumuna göre en fazla 4-5 seansta halledilebilecek düzeydedir. Fazla zaman kaybı yaşatmaz ve çoğu zaman ağrı hissetmeden bu işlemleri kolaylıkla yaptırabilirsiniz.

Diş kaplama fiyatları Türkiye ve İstanbul genelinde olmanın yanında şehirler ve semtler arasında da farklılık gösterebilir. Hatta aynı semtte bulunan klinikler ve hastaneler arasında da farklılık gösterebilir. Bu durum tamamen diş hekimiyle alakalı bir durumdur. Eğer kişinin üzerinde uygulayacağı tedavi uzun süreli ve çok meziyetli ise fiyatları da ona göre artış gösterebilir ya da uygulayacağı tedavinin büyüklüğü ve dişlerinin durumu da fiyatları etkileyecek olan bir diğer faktörler içerisinde yer alır. Bu yüzden bir değil birkaç diş hekiminden farklı farklı fiyatlar edinerek kendinize en uygun olanı tercih etmelisiniz. Ayrıca diş hekimi araştırması yapmakta çok önemli bir diğer noktadır. Ürün ne kadar kaliteli olursa olsun dişinize yerleştirip sizi tedavi edecek olan kişi diş hekimidir. Eğer diş hekimi ciddi deneyimlere ulaşmadı ise ciddi sağlık problemleri sizi karşılayabilir.

Diş kaplamaları yapıldıktan sonra gün içerisinde yapacağınız bakımlar çok önemli noktalar arasında yer edinmektedir. Bakımlara gereken önemi vermez iseniz tekrar bir kaplama yaptırmak zorunda kalabilirsiniz. Buda size gereksiz maddi kayıplar yaşatabilir. Ayrıca kaplama yapıldıktan sonra asitli, alkollü içecekler tüketmeyecek ve içiyor iseniz sigara tüketimini bırakmak durumunda kalacaksınız. Çünkü dişlere en çok zarar veren maddeler bunlardır. Asitli içecekler dişler üzerinde bakteri oluşumunu hızlandıracak ve dişinizin iç bölgesindeki direncini düşürecektir. Buda diş kaybı yaşamanıza neden olacaktır. Ayrıca sigara gibi vücudumuzun bütün organlarına zarar veren bir maddenin dişlere de zararı oldukça fazladır. Dişlerdeki sararmaların en büyük sebepleri içerisinde yer alır. Sararmalar dişlerin zayıfladığının ve içten çürümeye başladığının bir diğer belirtisi olarak gözlemlenebilir. Özellikle kaplama yapıldıktan sonra bu ürünleri kullanmamanız diş hekiminiz tarafından tavsiye edilecektir.

Share Button

Bir önceki yazımız olan Diş Beyazlatma Fiyatları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Comments are closed.