damak diş fiyatları
Damak Diş Fiyatları
26 Aralık 2016
çocuk ortodonti
Çocuk Ortodonti
26 Aralık 2016
en iyi implant

En İyi İmplant Diş Hangisidir?

Doğduğumuz andan itibaren gelişimlerini sürdüren dişlerimizin görevleri de oldukça çeşitlidir. Sindirim sisteminin belki de en önemli organlarından birisi olan dişlerimiz, yaşamsal faaliyetlerimiz adına tükettiğimiz besinlerin öğütülüp küçük parçalar haline getirilerek sindirime katılmasını sağlar. Yemek borusundan geçecek kadar küçük parçalara ayrılan besinlerin bir kısmı sindirime katılırken bir kısmıda ağız içerisinde ya da dişlerin arasında birikmektedir. Biriken bu besin artıkları ağız içerisinden ya da diş aralarından çıkarılmazsa, kişilerde önlenemez bir ağız kokusu meydana gelecektir. Konuşurken önce sizin daha sonra karşınızdakinin hissedeceği bu ağız kokusu sizleri sosyal hayattan uzaklaştıracaktır. Kokuları gidermek adına kullanacağınız bakım ürünleri ise bu kokunun ağırlığını daha da ortaya koyacaktır.

Temizlenemeyen dişler devamında da bazı sağlık sorunlarını beraberinde getirmektedir. Bunlardan en bilineni diş eti rahatsızlıkları ve diş çürükleridir. Temizlenemeyen dişlerde oluşan diş taşı ve plaklar, zamanla dişlerin çürümesine yol açar. Çürüyen bu dişler ise oldukça sancılı zamanları bizlere hazırlar. Böyle durumlarda bir diş hekimine başvurmamızda ise çoğu zaman bu durumun çözülmesi için sorunlu dişler çekilir. Çekilen dişlerle sorunun çözüldüğü sanılır ama tam aksine yeni sorunlar meydana gelir. Diş eksilmesi dediğimiz bu durumlarda da hastalar ağız ve diş fonksiyonlarını yerine getirebilmek ayrıca da estetik bir görünüşe sahip olmak için bazı tedavilere başvurur. Diş eksikliğinde kullanılan ve geçerliliği bulunan tedavilerde belki de en etkilisi olan implant yöntemi birçok hastanın şikayetlerine son vermiştir.

Yapay diş kökü tedavisi olarak da bilinmektedir. Bu tedavide hastaların çene kemiklerine vidalar yerleştirilir. Bu vidalar kişilerin sahip olacağı dişlere kök görevi görür ve hastanın sahip olduğu yeni dişlerin sağlamlığını artırır. Bu tedavinin toplam süresi yaklaşık olarak üç ya da dört ay sürmektedir. Uzun bir tedavi olmasından dolayı kişiler bu tedaviye büyük beklentiler besler ve en iyi implant tedavisi için büyük uğraşlar gösterirler. Bunun için öncelikle iyi bir diş hekimine başvurmaları gerekmektedir. Çünkü bu tedavide, tedavi süresini ve başarı oranını etkileyen temel faktör diş hekimleridir.

Baştan sona büyük bir işçilikle uygulanması gereken bu tedavi, küçük bir doktor hatasında bile geri dönüşü zor durumlar meydana gelebilir. Doktorların yanı sıra tedavinin uygulanacağı yer de önemlidir. Cerrahi operasyonlarla gerçekleştirilecek bu tedavi, tam steril bir ortamda gerçekleşmelidir. Bundan dolayı sağlık kuruluşlarının da tedavide etkisi büyüktür. En iyi implant için arayış halinde olan kişilerin karşısına çıkan diğer bir durum da kullanılan malzemelerin kalitesi ve türüdür. Yapay diş kökü tedavisi, bilindiği üzere hastanın çene kemiğine yerleştirilen vidalarla başlar. Vücuda yabancı bir cismin takıldığı bu tedavide, kullanılan malzemelerin çok dikkatli bir şekilde seçilmesi gerekmektedir. Çünkü tedavi sırasında kullanılan malzemelerde insan sağlığını hiçe sayan bir malzeme kullanılmışsa kişilerde alerjilere yol açabilir ayrıca da şiddetli ağrılar meydana gelebilir. Bahsedilen tüm bu koşullar sağlandıktan sonra en iyi implant için doktor tavsiyeleri de önemlidir. Tecrübeli bir diş hekimiyle beraber uygulanan kaliteli ve sağlam tedavi malzemeleri sizlere iyi bir başarı oranını garanti etmeyecektir. Çünkü sizin tedavi süresi boyunca dikkat etmeniz gereken bazı hususlar vardır. Bunlardan birincisi tabiki de ağız ve diş bakımlarıdır. Tedavi süresinde karşılaşacağınız herhangi bir diş ya da diş eti rahatsızlığı tedavi sürecini olumsuz yönde etkilemektedir. Bunun gibi durumlarda en kısa sürede diş hekimine başvurmalı ve bu zorlu tedavi süresini en iyi şekilde atlatmak adına size verilen ilaçlar varsa kullanmalı, doktor tavsiyelerine de kesinlikle uymalısınız.

Share Button

Bir önceki yazımız olan Damak Diş Fiyatları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Comments are closed.