bağcılar içinde vidalı diş yapan doktorlar
Bağcılar İmplant
26 Aralık 2016
lingual ortodonti
Lingual Ortodonti
26 Aralık 2016
implant markaları

Diş İmplant Markaları Nelerdir?

Kişilerin diş kayıplarına çözüm bulmaları ve eski sağlıklarına kavuşmaları adına ortaya konulan tedavi yöntemlerinden birisi ve belki de en etkilisi olan yapay diş kökü tedavisi adından sıkça söz ettirmektedir. İmplant, dental ya da vidalı diş olarak da bilinen bu tedavi yöntemi her geçen gün insanlar tarafından talep edilmekte ve bu talepler de artmaktadır. Çünkü diş eksilmeleri sonucunda uygulanan bu tedavide başarı oranı çok yüksektir. Ayrıca hastalar bu uygulamanın ardından herhangi bir uygulama yapmadan gündelik hayatlarına devam ederler. Bu tedavinin ardından hastalara uygulanan protez dişlerin sağlamlığı ve aşınmalara, renk kayıplarına yönelik direnci, bu tedaviye olan talebin her geçen gün artmasının ardında yatan nedenlerden bazılarıdır.

Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından masrafları karşılanmayan bu tedavide, hastalar zorlanmamak adına daha hesaplı tedavi arayışına girerler ve kaliteli implant markalarında araştırmalar yaparlar. Çünkü piyasada bu tedavi yöntemine olan talepler beraberinde birçok üretici firmayı da beraberinde getirmektedir. Bu üretici firmalar farklı boyut, farklı içerik ve de farklı şekillerde implantlar üretmektedir. Ürün çeşitliliğinin fazla olması ve rekabetin de bu piyasaya girmesiyle çeşitli modeller kullanılmaktadır. Ama tabiki uzman hekimlerce yapılan bu tedavi de her marka diş implantı tavsiye edilmemektedir. Çünkü çene kemiğine yerleştirilen bu implantlar, vücut tarafından kabul edilebilir ve uygulanması kolay olmalıdır. Vücut için uyumsuz bir maddenin, kullanılan vidalarda yer alması belki zehirlenmelere, belki de alerjiler meydana getirmektedir. Bunun bilincinde olan doktorlar, ilk günden beri kullanılan ucuz implant markalarından şaşmamaktadır. Çünkü bu ürünler güvenilirliğini ispatlamış ve yıllardan beri kullanıldığı halde herhangi bir sorun ortaya koymamıştır. Ayrıca firmalar, bu ürünleri ilk günkü gibi bırakmamış ve de her geçen gün gelişimi tabii tutmuştur. Teknolojinin de tıbbi ürünler üzerinde yoğun bir şekilde kullanılmasıyla beraber yapay diş kökü tedavisinde baştan sona kullanılan malzemelerde kalite ve çeşitliliği doğurmuştur. Bir diş hekimine başvurduğunuz zaman sizlere net bir model söylemek istemezler ve bu zamana kadar kullandıkları Alman, Amerika, İsviçre, İsrail, Türkiye, Çin malı markaları, tedavi sonrasında herhangi bir sorun olup olmadığından bahsederler. Bunun ardından karar vermek size kalacaktır. Ama kısa bir araştırma yaptığınız zaman tıbbi ürünler dalında implant üreten firmalardan bazıları lider ünvanını çoktan kazanmıştır bile. Geçerliliği devam eden ve çoğu doktor tarafından uygulanan implantlar ithal olarak elde edilmekte ve İsveç, İsviçre ve Birleşik Devletler’ de üretilen implantlar daha çok tercih edilmektedir.

Yapat diş kökü tedavisinin geliştirildiği ilk günlerden bu yana tedavide kullanılan malzemeleri geliştiren ve üretici konumunda olan ülkelerin başında İsveç ve İsviçre gelmektedir. Bundan dolayı bu ülke menşei kaynaklı üretilen ve yapay diş kökü tedavisinde kullanılan malzemeler, ülkemizde yer alan birçok diş hekimi tarafından tercih edilmektedir. Bunun yanı sıra Birleşik Devletler’ de geliştirilen implant markaları da fiyatlarına göre ülkemizde çokça kullanılmaktadır. Diş eksikliğinin bulunduğu bölgeye göre farklı implant çeşitleri üreten bu firmalar, çalışmalarını her geçen gün artırmaktadır ve artık diş çekimlerinin olduğu ilk günden itibaren bu tedavinin uygulanmasına ikan sağlamaktadır.

Hastalarda büyük başarı yüzdesiyle yapılan bu tedaviye olan ilgisiyle, birçok aldatıcı firmaya rastlamak da mümkündür. İnsanın sağlığını hiçe sayan bu firmalar, kendisini tedavi öncesinde değil tedavi sonrasında hasta şikayetleriyle belli etmektedir. Bu nedenden dolayı tedaviye başlamadan önce diş hekiminizle bir görüşme yapmalı ve en iyi implant markaları tavsiyesi hakkında bilgi sahibi olmalısınız. Daha önce kullanılmış ve herhangi bir yan etkiye yol açmamış ürünler sizin için tercih edilebilir olmalıdır. Bunun yanı sıra tedaviyi yaptıran kişilerle görüşmek size farklı fikirler de sunacaktır.

Share Button

Bir önceki yazımız olan Bağcılar İmplant başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Comments are closed.