ucuz implant
Ucuz İmplant
29 Aralık 2016
köprü diş
Köprü Diş
29 Aralık 2016

İmplant Nasıl Yapılır ? İmplant Video

Diş hekimleri, belki de birçok kişinin korkulu rüyasıdır. İmplant diş nasıl yapılır videosu hakkında tüm detayları burada bulacaksınız. Nedendir? bilinmez ama en cesaretli birinin bile diş koltuğuna oturduğu andan itibaren ayakları titremeye başlar. Bu korku birçok insanı tedaviden ve de doktordan uzaklaştırmıştır. Canlarının acıyacağı düşüncesiyle mevcut şikayetleri olduğu halde doktor gözetiminden uzak duran kişilerin yolu geç olsa da bir diş hekimiyle kesin olarak kesişmektedir ve o an yaşanan tüm korkuların boşa olduğu anlaşılır. Çünkü tıp dünyası oldukça gelişti. Yapılan uygulamalarda hastaların memnuniyeti ve korkmamaları adına birçok tedavi yöntemi vardır. Tedavinin başından sonuna kadar baygın olmasanız bile acıyı size hissettirmeyen birçok ilaç vardır. Eğer diş hekimlerinden korkuyor ve diş dizinizde yer alan azalmalar için bir çözüm arıyorsanız, çözümünüz sadece doktorlarda saklıdır.

Diş eksilmelerinden dolayı hastaneye başvuran hastalara birçok tedavi yöntemi önerilmektedir. Bunların arasından belki de en etkili tedavi yöntemlerinden bir tanesi şüphesiz ki implant yani yapay diş kökü tedavisidir. Bu tedavi de hastaların diş eksikliği yaşadığı bölgelerde çene kemiğine implant diş adı verilen vidalar yerleştirilir. Bu vidalar hastalarda yapay diş kökü görevi görür ve hastaya uygulanacak olan kalıcı dişlerin sağlamlığını artırır. Tedavi yönteminde aranan birincil şart hastalarda sağlıklı çene kemiklerinin olmasıdır. Diş kayıpları yaşayan hastaların çene kemiklerinde erimeler meydana gelmektedir. Bu erimelerin daha fazla ilerlemesi adına implant yöntemi sizin için vazgeçilmezdir. Çene kemiğine yerleştirilecek olan vidaların bir boyutu olduğundan dolayı çene kemiğinizin vidalara uygun boyutta olması gerekmektedir. Hastalara bu işlemden bahsedildiği zaman hepsini bir korku salmaktadır. Çünkü anlatılan işlemlerin tamamı, tam steril ortamlarda yapılan cerrahi operasyonlarla mümkündür. Böyle bir korkuya kapılan hastalar için internet üzerinden izleyecekleri implant nasıl yapılır video görüntüleri oldukça faydalı olacaktır. İzlenilen bu videolarda görülen ve en dikkat çekici şey hastaların rahatlığıdır. Çünkü bu tedavi sırasında hastaların tedavi sırasında rahat olmaları için küçük dozlarda anestezi verilmektedir. Anestezi etkisinde olan hastalar tedavi sonlanana kadar herhangi bir acı hissetmezler. İmplant yapımı videolarında, doktorların tüm konuşmalarını da duyabilirsiniz. İstenilen malzemeleri ve hangi tür işlemler yapıldığı, bu konuşmalardan sadece ikisidir. Tedavinin başlangıcını gösteren görüntülerde, öncelikle hastanın çene kemiğinde vidaların yerleşeceği alanların işaretlenmesini görebileceksiniz. Bunun ardından da tedavinin geri kalanını tüm detaylarıyla izleyebilirsiniz.

Tedaviyi yaptıracak kişilerin bu tarz bir video izlemesi, kimine göre sakıncalı kimine göre de faydalıdır. Bu videolardan etkilenen insanlar elbette ki olacaktır. Ama şu açık bir şekilde bilinmelidir ki, işlemleri gerçekleştiren doktor ve ekibinde yer alan kişiler, sizin canınızı yakmak için değil, sizlerin şikayetlerine son vermek için bir araya geldi. Ayrıca bu videoları izleyen kişiler görecekler ki hayal ettikleri kadar kötü bir durumla karşılaşmayacaklar. Bu videolarda kişiler görecek ki bu tedaviler tam steril ortamda gerçekleşiyor, hasta mahremiyeti ve doktor sterilizasyonu tamamen sağlanmış, hastaya herhangi bir zorlama yapılmıyor, hasta herhangi bir acı hissetmiyor ve cerrahi işlemler oldukça kısa sürüyor. Bu videolardan sonra birçok hasta rahat bir şekilde bu tedaviye karar verecektir. İnternetin gelişimiyle beraber bizlere sunulan ve erişimi oldukça kolay olan implant diş nasıl yapılır videoları, birçok insanın aklında yer eden sorulara da cevap niteliği taşımaktadır. O halde bu tedavi hakkında tedirgin olduğunuz noktalar varsa hemen bir internet erişimi sağlayın ve tedaviye ilişkin videoları seyredin. İzlediklerinizin sonunda göreceksiniz ki korkulacak bir şey yok. Ayrıca tedavinin öncesi ve sonrasına ilişik görüntüleri sizlere sunacak bu videolarla beraber değişimi bizzat kendiniz göreceksiniz.

Share Button

Bir önceki yazımız olan Ucuz İmplant başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

1 Comment

  1. Kemal DURNA dedi ki:

    Ben ank da ikamet ediyorum emekli devlet memuruyum 4 adet implant gerekiyormuş ayrıca tomografi çekiliyormu implantın 4 adet tomografi fiatı nedir kaça mal olur bilgi verirseniz sevinirim tşklr.
    .