diş kaplama
Diş Kaplama
26 Aralık 2016
dişler nasıl beyazlatılır
Dişler Nasıl Beyazlatılır ?
26 Aralık 2016
implant

İmplant Yöntemi – Artık Eksik Dişiniz Olmayacak!

Söz konusu diş tedavileri olduğu zaman insanların büyük bir kısmı birbiri ardına ortaya çıkan yeni tedavi şekillerini incelemeye çalışıyorlar. Öyle ki kimi zaman asla gerçekleşmez denilen pek çok farklı şey de artık güncel bir hale gelmeye başladı. Bunlardan bir tanesi ise implant. Eskiden yapılması neredeyse imkansız hale gelen tedaviler sayesinde insanlar dişlerinde oluşan sorunların ardından artık neler yapması gerektiğini biliyor. Zamanın ilerlemeye başlaması ile birlikte artık insanların ağızlarındaki dişleri dökülmeye başlayabiliyor. Üstelik bu dökülme çoğu zaman kontrol edilemiyor. Tüm dişlerin dökülmesinin ardından ise artık protez tedaviler için araştırmalar yapılmaya başlanıyor. Dişlerde hiçbir şekilde bir dayanak noktası olmadığı zamanlarda ise klasik tarzda protezler yapılmak zorunda kalınıyordu.

Bu durumun ise pek çok farklı nedeni bulunmakta. Ancak artık insanlar bu konuda implant çalışmaları sayesinde ağızlarında diş olmadığı zaman bile artık insanlar diledikleri tarzda protez işlemlerini kolaylıkla yapabiliyorlar. Beşiktaş, Şişli, Sarıyer, Beyoğlu gibi ilçelerde artık diş hekimleri en etkili tedavileri yapmak adına çalışmalara başladı. Çenede bulunan diş eksikliği sonrasında çene kemiğinin üzerine ya da içerisine diş doktorları tarafından vida yerleştirilir. Böylece ortaya koyulacak olan bu altyapı ile birlikte çenede protezi bir yapı oluşacaktır. Kağıthane, Üsküdar, Etiler ya da Kadıköy gibi yerlerde hastalar kendilerine en uygun tarzda tedavileri bulmaya başlayabilirler.

Diş doktoru seçiminin yapılmasının sonrasında ise artık sıra implant tedavisine geliyor. Doktor ilk olarak hastanın detaylı bir ağız muayenesini yapar. Burada genel olarak sağlık durumu ile alakalı bilgi sahibi olunur, diş etlerinin tedaviye ihtiyacı olup olmadığını anlar. Eğer ki tartar tarzı bir sorun meydana geliyorsa, öncelikli olarak bunların tedavi edilmesi gerekmektedir. Yeterli oranda kemik olup olmadığının belirlenmesi adına da bazı testler yapılmaktadır. Eğer ki kemiklerin yapısı yetersizse, o zaman farklı yöntemler ile kemikler kalınlaştırılır. Kemiklerin kalınlaştırılma işlemi esnasında kimi zaman yapılacak tedavinin süresini uzatabilmektedir.

Bu işlemlerin yapılmasının ardından ise artık sıra planlama aşamasına gelmiştir. İşlemlerin yapılacağı bölgenin dokusunda dikkatli bir inceleme yapılacaktır. Eğer ki bu dokuda herhangi bir sorun yoksa ve hastanın durumu bu tedavi için uygunsa, vidalı diş için kullanılacak çap bilgisi de belirlenmiş olacaktır. Gerekli olan incelemelerin yapılmasının sonrasında ise artık vidalı diş için tedaviye de başlanır. Bu işlemde diş eti çok küçük bir kesik ile açılır. Oluşturulan bu yuvanın içerisine vidanın yerleştirilebileceği kadar bir çapta bölüm açılmış olur. Sonrasında ise protez işlemi hemen yapılmayacaktır. Çünkü ilk olarak açılan bu alandaki vidanın bulunduğu yere yerleşmesi gerekir. Genel anlamda bu süre 3 aydır. Doktorlar bu aşamada hastaların vida ile çene uyumu arasındaki son durum incelenmekte, protez işleminin yapılıp yapılmayacağına karar verilmektedir.

Yapılacak bütün işlemler lokal anestezi altında gerçekleştirilmektedir. Ancak isteğe bağlı olarak hastalar genel anesteziyi de tercih edebilirler. Bunun içinse operasyon öncesinde kişilerin bu isteklerini mutlaka diş hekimlerine belirtmesi gerekmekte. Böylece öncesinde gerekli olan testlerin tamamı doğru bir şekilde yapılacaktır. Uygulamanın sonrasında kişiler ağrı ile karşı karşıya kalmayacaktır. Ancak bazı kişiler operasyonun ardından hafif bir ağrı duyabilirler. Bu durumda da diş doktoru kişiye hafif bir ağrı kesici vererek onun bu ağrısını giderecektir. Üstelik bu tedavi aşamasında kişiler en uygun fiyatları istemiş olduğu protez işlemlerini kullanabiliyor. Böylece artık diş eksiklikleri ya da protez uygulamaları için istenilen her türlü tedaviyi çok kolay bir şekilde isteyen herkes yaptırabiliyor.

Share Button

Bir önceki yazımız olan Diş Kaplama başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Comments are closed.