protez diş nasıl yapılır
Protez Diş Nasıl Yapılır ?
28 Aralık 2016
çocuk diş teli fiyatları
Çocuk Diş Teli Fiyatları
28 Aralık 2016
kadıköyde diş implant yapan

Kadıköy İmplant Diş Merkezi ile Düzgün Dişler

Sağlıklı dişlere sahip olmak hemen herkesin en fazla istediği şeylerden bir tanesidir. Kadıköy implant diş yapan özel veya devlet klinik doktoru hastanesi yeri tavsiyesi içindeki dişlere yeterli özeni göstermemek, genetik nedenlerden ötürü dişler düşmeye başlar. İlk başlarda dişlerde meydana gelen sorunlar çok fazla önemsenmezdi. Çünkü onlara göre dişler yemek yemelerine engel olmadığı müddetçe hiçbir şekilde önemsenmeye layık değildir. Sağlıksız bir şekilde kullanılan dişlerde hassasiyet artar, kökler ile diş minesi arasındaki sorunların ardından da dişler dökülmeye başlar. Kadıköy implant diş merkezleri ile birlikte de artık bu dökülmeler insanlar için sorun olmaktan çıkar. İmplant konusunda uzmanlığıyla bilinen ekipler sayesinde artık ağız ve diş sağlığı ile alakalı insanların akıllarında herhangi bir soru işareti de kalmamış olacak.

Pek çok farklı protez türünde insanların yaşamış oldukları en büyük sıkıntıların başında, bunların kişilere kendi dişleri gibi kaliteli sonuçlar sunulamaması. Çünkü yapılacak protez dişlerin sonrasında kişiler yemek yerken ya da konuşurken ciddi anlamda sorunlar yaşayabiliyor. Böylesi durumların önüne geçmek adına ise şimdilerde gerek yurtiçinde gerekse yurtdışında kullanılan yöntemlerin başında ise implant gelmekte. Kadıköy implant diş yapan doktor telefonu uygulaması sayesinde ise dişlerin kaybolması sonrasında yapılacak farklı tedaviler sayesinde artık kişiler kendi dişleriymiş gibi bu işlemleri kullanmaya da devam etmiş olacaklardır. Şimdilerde en fazla kullanılan yöntemlerin başında ise implant gelmekte. Bu işlem için çene kemiğine yapay bir diş kökü yerleştirilir.

Böylece üzerine yapılacak olan protez için destek yapılmış olur. implantların yapılmasındaki en temel amaç, protez dişlerin herhangi bir sorun yaşanmadan çeneye oturmasını sağlayacaktır. İmplant sayısı, yapılacak işleme bağlı olarak değişim göstermektedir. Bu konuda en doğru sonucu, hastayı inceleyecek olan diş doktoru verecektir. Gerekli incelemelerin sonrasında ise artık işleme kolaylıkla başlayabilir. İmplant dişler eksik olan dişlerin yerine yapılacak, oldukça uzun ömürlü ve kişinin hayatı boyunca herhangi bir sorun yaşamadan kullanacağı ağırlıklı olarak titanyumdan yapılan vidalar olarak da bilinmektedir. Birçok kişi Kadıköy implant diş işleminin çok zor olduğunu düşünerek bundan vazgeçerler. Halbuki bu işlem steril bir ortamdan küçük bir cerrahi müdahale ile gerçekleştirilir.

İşlemin sona ermesinin ardından yaklaşık olarak 2 3 ay içerisinde ise çene kemiğine eklenmiş olan implant, kemiğe artık bütünleşmiş hale geliyor. Burada önemli olan şey, doktorun söyleyeceği şeyleri dinlemek. Aksi bir durumda ne yazık ki işlem başarısız olacak ve implant ile çene kemiğinin uyuşmaması sonrasında bunun üzerine yapılacak işlemlerde istenilen sonuçlar elde edilemeyecektir. Kaliteli implant çene kemiğine tutunmasının sonrasında ise artık gerçek diş kökünün yerini aldıktan sonra üzerine konulacak olan protezi taşıyabilecek hale gelecektir. Protezin implantın üzerine yerleştirileceği zaman isteğe bağlı olarak hastaya anestezi uygulaması yapılabilecektir. Bu uygulamanın doğru olarak yapılabilmesi için öncelikli olarak hastanın kemik yapısının implantı destekleyecek tarzda olması ve diş etlerinin mümkün olduğu kadar sağlıklı olması gerekmektedir.

Bunların istenilen düzeyde olmaması demek, ek kemik cerrahi uygulamalarının yapılmak zorunda olunması anlamına gelecektir. Birçok kişi yapılacak bu ek uygulamaların istenilen başarılı sonuçları ortaya koymayacağını düşünürler. Halbuki günümüzde meydana gelen gelişmeler sonrasında artık protez diş konusunda insanların büyük bir kısmı kafasında herhangi bir soru işareti olmadan diledikleri işlemleri gerçekleştirebiliyorlar. En uygun implant fiyatları uygulamaları için kişilerin öncelikli olarak doğru doktoru bulmaları gerekiyor. Aksi bir durumda yani sırf ismi çok sık geçiyor diye bir ismi ya da hastaneyi tercih etmenin sonrasında ortaya tahmin edilenden çok daha ciddi sonuçların ortaya çıkmasına neden olacak ve kişiler zor durumda kalacaktır.

Share Button

Bir önceki yazımız olan Güngören İmplant başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Comments are closed.