lingual ortodonti fiyatları
Lingual Ortodonti Fiyatları
27 Aralık 2016
porselen diş çeşitleri
Porselen Diş Çeşitleri
27 Aralık 2016
kaliteli implant

Kaliteli İmplant Diş İle Eksik Diş Tedavisi

Günümüzde kaliteli vidalı diş denilince akla ilk gelen yer Amerika birleşik devletleri ve İsviçre geliyor. Bu ülkeler vidalı diş konusunda uzun yıllar araştırma yapmış ve hala daha araştırma geliştirme yapmaktadırlar. Bu ülkeleri sırasıyla İsrail ve İtalya izlemektedir. Bu ülkelerde gerekli ham madde ve teknolojik cihazlar sayesinde oldukça başarılı bir durum elde etmiştir. Özellikle gelişen teknolojiye ayak uydurarak gelişmiş makineler kullanıyor olmaları bu sektörde onları bir adım öne çıkarmaktadır. Tabi dolayısı ile bu durum onlara olumlu yansıyarak diş ihracatı yapmaktadırlar. Bu sayede ülkelerinin ekonomilerine ciddi bir katkı yapmaları da kaçınılmaz bir durum olmaktadır. Bu dişlerin üretimini yapan ülkelere bakıldığında hepsi gelişmiş ülkelerdir. Bunun nedeni ise ciddi anlamda AR-GE çalışmalarına yatırım yapmalarıdır. AR-GE çalışmalarına milyon değil milyar dolarlar yatıran bu ülkeler sektörde ipi göğüslemiş durumdadır. Ve kimseye de bırakmayı düşünmüyorlar.

Ülkemizde gerekli yatırımların yapıldığı kaliteli implant diş sektörü ilerleme göstermiştir. Bunun nedeni oluşan talepler dikkate alındığında milyonlarca insan günümüzde vidalı diş tedavisini uygulamaktadır. Bu talebi gören yetkili diş hekimleri dışarıdan diş ihraç etmek yerine kendi dişimizi üretmeye başvurmaları sayesinde kendi vidalı dişimizi üretir hale gelmiş bulunmaktayız. Bu durum öyle kolay bir durum değil aksine çok ciddi yatırımların ve teknolojik donanımların ülkemizde kurulması ve ham madde oluşturulması gibi birçok önemli pahalı işlevlerin ardı sıra uygulanmasıdır. Ayrıca yeterli teknik donanıma ve bilgiye sahip diş hekimlerimiz ve profesörlerimiz sayesinde bu sektör bizim ülkemizde de kıpırdama göstermiştir. Aslında geç kalınmış bir sektördür. Ülkemizde yeterli ham madde bulunması bizi diğer ülkeler arasında öne çıkarabilir ve ileriye taşıyabilirdi.

Kaliteli implant kullanıldığı zaman diş ömrü daha uzun olabilir. Tabi bu durum sizin diş hekiminizle alakalı bir durumda olabilir. Eğer ki size kalitesiz bir ürün takar ise bu ürünün uzun yıllar dayanmasını beklemek mantıklı olmayacaktır. Diş hekiminiz size kaliteli bir ürün takar ise ve sizde yeterli ve günü gününe yapacağınız ağız bakımları ile bu süreyi daha da uzun kılabilirsiniz. Fakat ürün ne kadar kaliteli olursa olsun ağız bakımınızı düzenli ve hassas bir şekilde yapmadığınız takdirde implantların ömrünü azaltacaksınızdır. Bununla kalmayıp aynı zaman da sağlığınızı da büyük bir ölçüde olumsuz bir yönde etkileyecektir. Çünkü ağzımızda meydana gelen problemler midemize ve yüzümüze vurur. Diş ağrısını çekmenin yanında birde bu rahatsızlıklar ile uğraşmak zorunda kalabilirsiniz.

İmplant bir değil birçok işlem sürecini gerektirir. Sağlık sorunlarınız var ise bu tedavi yöntemindeki süreçte oldukça rahatsızlık çekebilirsiniz. Özellikle HİPER tansiyon hastaları bu tedaviyi yaptırmada çok dikkatli olmalıdırlar. Yaşları 80’in üzerinde olan ve kemik erimesi başlayan insanlarda bu yöntem kesinlikle ve kesinlikle uygulanmaz. Bunu nedeni kemik erimesi sonucu çenenizdeki kemik hasar görecek ve yaptırmış olduğunuz implant ta buna doğru oranla zarar görecektir.

Piyasada dolaşan ucuz ve taklit ürünler kesinlikle kullanılmamalıdır. Bu ürünler ucuz oldukları için vidalı dişlerin içinde bulunan elementlerden yoksundur. Ve bazıları ise çene içerisindeki dokulara zarar vererek ciddi rahatsızlıklara yol açabilir. Hatta bazıları diş etinizde Enfeksiyon oluşumuna sebep dahi olabilirler. Bu durum sizin sağlığınızı ciddi ölçüde tehdit ederek sizi sağlığınızdan eder. Bu ürünün piyasada çok fazla çeşidi olduğundan dolayı bir diş hekimi yardımıyla ürün seçimi yaparak daha kaliteli bir ürün taktırabilirsiniz. Tabi diş hekiminiz nasıl olursa olsun taktıracağınız ürünün yeterli standartlara sahip olmasını araştırmanız sizin için daha iyi olacaktır.

Share Button

Bir önceki yazımız olan Lingual Ortodonti Fiyatları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Comments are closed.