İmplant Nasıl Yapılır ?
29 Aralık 2016
diş çekimi
Diş Çekimi
29 Aralık 2016
köprü diş

Köprü Diş Yapımı

Gün içerisinde tükettiğimiz besinler öncelikli olarak ağız içerisinde dişler tarafından öğütülür ve dolaşım sistemine katılması sağlanır. Bu sırada öğütülen besinlerden bazısı ağız içerisinde bazı noktalarda birikir ve biriken besinleri kendi yollarımızla temizlememiz gerekmektedir. Bunu ise diş fırçalamasıyla kolay bir şekilde yapabiliriz. Ama birçoğumuz nedendir bilinmez kısa bir vaktimizi alan diş fırçalama faaliyetini yapmamak için bahaneler üretiriz. Vakitten kazanç olarak görülen bu durum beraberinde birçok sorunu hayatımıza sokmaktadır. Bunlardan en basiti diş taşı oluşumudur. Diş diplerinde oluşan bu taşlar zamanla diş çürümelerine yol açmakta ve karşı konulamaz bir diş ağrısını hayatımıza sokmaktadır. Bu durumla karşılaşan kişiler, diş ve ağız bakımına vermedikleri önem için her ne kadar pişman olsalar da artık iş işten geçmiştir. Çünkü çürüyen diş ve yaptığı ağrının çözümü sorunlu dişin çekilmesiyle mümkündür. Bu durumda bir diş hekimine başvurmanız gerekmektedir. Çekilen diş ise sorunların çözümü olmak yerine mevcut yerine sorunların ortaya çıkmasına yol açmaktadır. Çünkü azalan dişlerin bulunduğu bölgede besin artıkları daha çok birikecek ve diğer dişler boşluk olan kısma doğru daha çok baskı yapacaktır. Biriken besin artıkları yeni diş çürüklerine yol açacak ve baskı yapan dişlerde çapraşıklıklar meydana gelecektir. Bu durumda da dişlerinizin estetik görüntüsü bozulacaktır. Ayrıca çiğnemede bozukluk ve konuşmada zorlanma gibi sorunlarla da karşılaşacaksınız.

Her ne sebepten olursa olsun karşılaştığınız diş ya da diş eti problemlerinde ihmal etmeden en kısa sürede bir diş hekimine başvurmanız gerekmektedir. Burada ise hekiminizi iyi seçmelisiniz. Çünkü yanlış bir tedavi daha kalıcı sorunları hayatınıza sokacaktır. İstanbul halkına yönelik hizmetlerini devam ettiren porselen zirkonyum elementi köprü diş uygulamaları, bu konuda sizlere çok yardımcı olacaktır. Profesyonel çalışma ekibinin yanı sıra güler yüzlü hizmeti sizlere sunan kuruluşta sorunlarınızdan kurtulabilecek ve oluşabilecek yeni sorunların etkilerini ortadan kaldırabileceksiniz.

Diş hekimlerine olan başvuruların büyük bir çoğunluğu diş estetiğinin kayıplarına ve porselen diş ağrılarına yönelik olmaktadır. Başvurduğunuz hekimler yapılan ağız ve diş muayenesinin ardından sizlerden bazı röntgenler isteyebilir. Tüm bu kontrollerin ardından da sizlere en uygun tedavi türünü belirler ve en kısa sürede uygulamaya giderler. Devlet kurumlarında ücretsiz olarak verilen diş tedavi hizmetlerinde birçok insanımız faydalanmak için uzun kuyruklar oluşturmaktadır. Bu durum ise bazı hastaların sıra beklemelerine olan ön yargılarını ortaya çıkarmış ve kişileri hastanelerden uzak tutmuştur. Köprü diş yapan kişiler böyle bir durumla karşılaşmazsınız. Sizlere en uygun saatte muayeneniz gerçekleşir ve durumun ciddiyeti ne olursa olsun tedavinize en kısa sürede başlanır. Profesyonel hekimlerinizle yapılan tedaviler sırasında oluşan ücretlerde ise sizlere kurum tarafından yardımcı olunacaktır. Sizlere sunulan en uygun fiyat garantisi ve taksitli ödeme seçenekleri bunlara işaret etmektedir.

Sağlık konularında hiçbir zaman ihmale gitmemelisiniz. Çünkü küçük gördüğünüz bir diş köprüsü rahatsızlığı beraberinde birçok sorunu getirebilmektedir. Eğer daha fazla sorunla karşılaşmamak istiyorsanız, belirli aralıklarla diş hekimlerine kontrole gitmeli ve sorunlar ortaya çıkmadan önlemlerinizi almanız gerekmektedir. Karşılaştığınız herhangi bir diş sorununda ise umutsuzluğa kapılmadan köprü diş doktoruna başvurarak çözüm yolları arayabilirsiniz. Diş çürüklerinin mevcut yol açtığı ağrılar, implant tedavisi, ortodontik danışmalar ve lamine diş tedavileri gibi birçok tedaviyi yaptıracağınız bu sağlık kuruluşundan çıktığınız anda gülüşlerinizdeki değişmeyi farkedeceksiniz. Çünkü diş sorunlarıyla oluşan hasarlar gülüşlerinizde ve konuşmalarınız esnasında daha belirgin bir hale gelmektedir. Bu sorunlar sizleri ruhsal bunalıma sokacak ve daha az konuşmanız yanı sıra daha az güleceksiniz. Tedavilerin sonlanmasıyla ortadan kalkan sorunlarla birlikte gülüşlerinizdeki değişmeler işte bu yüzdendir.

Share Button

Bir önceki yazımız olan Şeffaf Diş Teli Fiyatları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

1 Comment

  1. Tuba dedi ki:

    Merhaba Ben yurt dışından yazmaktayım
    İki yanı alt kısmında ki yemek yendiğimiz iki çene dişim yok onlar için 2 implantı kaça yaparsınız? Ve kaç gün sürüyor bu tedavi?