kartal-implant-diş-yapan-doktor
Kartal İmplant
28 Aralık 2016
maltepede implant yapan doktorlar
Maltepe İmplant
28 Aralık 2016
küçükçekmecede implant diş yapan doktor

Küçükçekmece İmplant Diş Merkezi 0212 288 23 24

İmplant tedavisi, şuan için tüm diş hekimleri tarafından devrim niteliğinde bir buluş olarak kabul edilmektedir. Küçükçekmece vidalı diş hastanesi yerine devlet doktoru tavsiye yapanların nedeni ise diş eksilmelerine yönelik uygulamalarda elde edilen başarı ve hastalardaki memnuniyettir. Şuan için uygulanan diğer protez işlemlerine göre uzun süreli olmasının yanı sıra talep her geçen gün artmaktadır. Çünkü tedaviyle beraber hastaların sahip oldukları yeni dişler uzun süre boyunca kullanılmakta, renk değişimi, aşınma ve kırılma gibi olumsuzluklara karşı dirençli bir şekildedir. Hastaların sürekli olarak protezleriyle uğraşmamaları ve kalıcı bir çözüm aramalarından dolayı talep gören tedavi yöntemi ülkemizde de başarılı bir şekilde uygulanmaktadır. Ülkemizde yer alan kıymetli diş hekimleri tarafından yapılan bu uygulamada kullanılan tüm tedavi gereçleri yurt dışından ithal olarak getirtilmektedir. Bu tedavi araçlarının test edilmiş olduğunu sizlere söylememizde fayda var.

Tedavi uygulanırken çene kemiğine yerleştirilecek olan implant çeşitleri özel bir şekilde yapılmaktadır. Vücutta diş kökü görevi görmesi için uygulanan bu vidalar, ana madde olarak titanyumdan yapılmaktadır. Çünkü titanyum insan vicuduna en çabuk adapte olabilen ve vücudun reddetmediği bir maddedir. İthal olarak getirtilen malzemelerin ise ince bir işçilik eseriyle çene kemiğine yerleştirilmesi gerekmektedir. En ufak bir hata bile geri dönülemez sonuçlar doğurabilmektedir. Bundan dolayı kişiler bu tedaviyi uygulamak için başvurduklarında diş hekimlerini ve sağlık merkezlerini çok doğru bir şekilde seçmelidir. Ülkemizde faaliyet gösteren implant merkezlerinin büyük bir çoğunlu İstanbul merkezlidir. Bunun nedeni ise sağlık yatırımlarının bu bölgede çokça yapılmasıdır. Bu kuruluşlardan birisi de Küçükçekmece implant noktalarıdır.

Bazı cerrahi operasyonlarla beraber yapılan yapay diş kökü tedavisi için bu sağlık kuruluşlarında her şeyden önce implant konusunda uzman bir hekim ve cerrahi operasyonların yapılacağı tam steril ortamlar bulunmaktadır. Tedavinin tüm evrelerinde hastanın dışardan bir mikrop kapmasını engellemek amacıyla steril ortamlar tercih edilmektedir. Tedavinin işlenişi işe baştan sonra herhagi bir sorun çıkmazsa 3 ya da 4 aylık bir süre içerisinde gerçekleşecektir. Bu sürenin hastadan hastaya uzaması ve kısalması mümkündür. Bahsedilen sürenin yaklaşık olarak 2 aylık bir evresin bekleme süresi olarak karşımıza çıkar. Çünkü hastaların çenelerinde bulunan kemiklere yerleştirilen implantların kemikleşmesi gerekmektedir. Bu kemikleşme için istenilen süre iki aylık bir süredir. Geçen bu sürenin ardından hastalar tekrar muaene için çağrılır ve herhangi bir sorun olmaması durumunda tedaviye ikinci evrede son verilir. Bu ikinci evrede ise hastaya ömürlük ve kalıcı, sağlam dişleri takılır. Kişiler bu evreye gelirken akıllarında hep yeni dişlerinin başkaları tarafından fark edilip edilmeyeceği ya da işlev bakımından yeterli olup olmayacağını düşünmektedir. Şunu söyleyebiliriz ki bakışlarla dişleri fark etmek oldukça zordur. Çünkü tedavinin ilk aşamasında dişlerinizin tonu tespit edilir ve o renkte bir protez diş üretilir. Ana dişlerden farksız bir şekilde üretilen bu dişler hiçbir şekilde anlaşılmaz. Ayrıca fonksiyon bakımından da asıl dişlerinizden hiçbir farkı yoktur.

Küçükçekmece implant diş merkezi ile bu tedaviyi uygulamak isterseniz sizlere en uygun fiyat seçenekleri de sunulacaktır. Uzun süreli ve biraz da sabır gerektiren bu tedavide hastaların ağız ve diş bakımlarına çok dikkat etmeleri gerekmektedir. Çünkü tedavi sırasında oluşacak başka bir rahatsızlık tedavinin gidişatını olumsuz yönde etkiler belki de süreyi uzatır. Bundan dolayı Küçükçekmece implant diş yapan doktorlar bünyesinde yer alan doktorların tavsiyelerini kayıtsız şartsız yerine getirmeli ve ağız bakımlarınızı durmadan yapmalısınız. Tedavinin sonlanmasının ardından sahip olacağınız yeni dişlerinizle beraber kaybettiğiniz güven duygunuzu tekrar kazanacak ve sosyal hayatta daha girişken bir kişi olacaksınız.

Share Button

Bir önceki yazımız olan Kartal İmplant başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Comments are closed.