implant diş fiyatları
İmplant Diş Fiyatları
21 Aralık 2016
diş dolgusu çeşitleri
Diş Dolgusu Çeşitleri
22 Aralık 2016
lazerle diş beyazlatma

Lazerle Diş Beyazlatma

Ağız ve diş sağlığına dikkat etmeyen kişilerde bazı durumlarda sağlık sorunları ortaya çıkmaktadır. Kişilerin ihmallerinden kaynaklanan sağlık sorunlarından belki de en başta geleni dişin mevcut renginde meydana gelen bozulmalardır. Kişilerin önemsemediği durum onların sağlıklarında kayıplara neden olduğu kadar sosyal hayatlarında da kayıplara neden olmaktadır. Çünkü dişlerdeki bu sararmalar kişilerin kendi temizliğine dikkat etmediğinin bir göstergesi olmuş ve kişilerin farklı bakış açılarıyla karşılaşmalarına yol açmıştır. Aslında günde kısa bir süre ayırarak bu durumlardan kurtulmak mümkündür. Bunun için yapmanız gereken sadece günde beş dakikanızı alacak bir diş fırçalama etkinliğidir. Güvenilir bir diş macunu ve diş fırçasıya gerçekleştirilen bu fırçalama sonrasında ağız içerisinde ve dişlerin boşluklarında biriken besin artıkları kolayca temizlenir. Temizlenen dişlerde ise sararmış ya da kararmış bir görüntü yerine ışıldayan bir parlaklık yer alacaktır. Ayrıca günümüzde sigara kullanan insanların sayısı artmış ve sigara kullanma yaşı da her geçen gün düşmektedir.

İçilen sigaraların dumanı ise dişlerde önce sararmalara daha sonra dişlerde biriken zifir ve katrandan dolayı da dişlerde koyu bir tabaka oluşmaktadır. Kendi imkanlarınızla eski haline getiremediğiniz bu dişlere kesinlikle bir diş hekimi müdahalesi olmalıdır. Diş beyazlatması adı altında gerçekleşen bu tedavilerde hastaların diş sağlıkları ve renkleri normale döndürülmesi amaçlanır. Yapılan bu uygulamalar çeşitli şekillerde olmaktadır. Birincisi diş taşlarının temizlenip bunun beraberinde hastalara uygulanan bir macun uygulamasıdır. Diş hekimlerinin yaptığı bu uygulama sayesinde anında etki elde edilmektedir. Bunun haricinde plak uygulaması ve lazerle diş beyazlatma tedavisinden de yüksek verim elde edilmektedir.

Kişilerin daha sağlıklı bir beden ve sağlıklı gülüşlere sahip olması adına birçok tıbbi buluşlar meydana gelmektedir. Bunda ise gelişen teknolojinin büyük bir katkısı bulunmaktadır. Son olarak gerçekleştirilen lazer yöntemleriyle beraber dişlerdeki renk bozukluklarına yönelik büyük bir başarı elde edilmiştir. Bu tedavinin uygulanması için profesyonel bir diş hekimine ihtiyacınız vardır. Lazerle diş beyazlatma işlemi yaptıracağınız gün dişlerinizi flor içermeyen bir diş macunuyla güzel bir şekilde fırçaladıktan sonra beyazlatma işleminin ilk seansına gitmeniz gerekmektedir. Bunun ardından diş hekiminiz dişlerinizi temizlemesi gerekmektedir. Bunu ise pomza adı verilen bir aparatla yapmaktadır. Bu işlemin ardından da lazer uygulaması sırasında zarar görmemesi adına diş etleriniz ve dudaklarınız özel aparatlarla koruma altına alınır ve uygulamaya başlanılır. Beyazlatıcı etkisi olan haller dişlerinize sürüldükten sonra her bölge için yaklaşık olarak 30 saniyelik zaman dilimleriyle ışınlama işlemleri yapılır. Işınlanma süreleri ise hekimin kararı ve uygulanılan jelin özelliğine göre farklı sürelerde uygulanabilmektedir. Bu işlemin tüm bölgelere uygulanmasının ardından dişlerinize uygulanılan beyazlatıcı jeller dişlerinizden temizlenir. Eğer hekiminiz uygun görürse size ev tipi beyazlatma ürünleri tavsiye eder ve sizlerin bu tavsiyelere uymanız halinde elde edeceğiniz başarı oranları da artırılmış olur. Eğer bu ürünleri temin edemiyorsanız seansın bitiminden itibaren 24 saatlik zaman diliminde çay, kahve ve sigara tüketiminden uzak durmanız gerekmektedir.

Lazerle diş beyazlatma işlemi yaptıran kişilerin merak ettiği konulardan birisi de tedavinin dayanacağı süredir. Bu uygulamanın ardından elde edilen başarı oranının geçerlilik süresi 2 ya da 3 yıl sürmektedir. Bu süreyi uzatmak ya da kısaltmak tamamen size bağlıdır. Çünkü kullandığınız sigara, kahve ve çay miktarı ya da diş temizliği için yaptığınız fırçalamalar bu uygulamanın süresine etki eden temel faktörlerdir. Bunlara dikkat etmeniz halinde doktorunuz tavsiye ettiği bakım ürünlerini kullanmanız halinde de süreyi uzatmanız mümkün olacaktır.

Share Button

Bir önceki yazımız olan İmplant Diş Fiyatları başlıklı makalemizde İmplant Yaptırma Fiyatları ve Ucuz İmplant Fiyatları hakkında bilgiler verilmektedir.

Comments are closed.