sgk implant diş
Sgk İmplant
28 Aralık 2016
sancaktepe diş implantı yapan
Sancaktepe İmplant
28 Aralık 2016
pendikte diş implant yapan doktor

pendikte diş implant yapan doktor

Pendik İmplant Diş Uygulamaları

Dişleri özensiz kullanmak ya da yetersiz beslenme ve farklı sağlık sorunlarının ardından dişlerde eksilmeler meydana gelmeye başlar. Pendik diş implantı tedavisi yapan devlet doktorun tavsiye hastanesi yeri size özel eksilmelerin ilk başladığı dönemlerde kişiler bu sorunları çok fazla önemsememeyi tercih ederler. Çünkü eksilme durumu yemek ya da konuşma ile alakalı bir sorunu beraberinde getirmez. Lakin zamanın ilerlemeye başlaması ile birlikte artık dişler tahmin edilenden çok daha hızlı bir şekilde dökülmeye başlar. Bu durumda yapılan şey ise dişlerin son durumuna bağlı olarak farklı tedavilerdir. Diş tedavisi konusunda meydana gelen gelişmelerin sonrasında ise artık insanlar dişlerinde meydana gelen sorunları gidermek adına araştırmalara başlıyorlar.

Dişlerinde eksiklik olan ve bu eksiklikleri gidermek adına ne yapmaları gerektiğini bilemeyen kişilerin büyük bir kısmı, Pendik implant diş yapan doktorların uygulamasını kullanmayı tercih ediyorlar. Ancak pek çok kişinin bu kadar fazla konuşulan konu ile alakalı tam olarak fikri bulunmuyor. Çünkü onlara göre yapay diş uygulaması ciddi anlamda yüksek bir ücrete mâl olabiliyor. Halbuki özellikle de son dönemlerde ülkemizde yapılan başarılı çalışmalar sonrasında artık insanlar en uygun fiyatlara yapay diş yaptırabiliyorlar. Yapay diş, insanların çenelerinde eksik olarak bulunan dişlerin yerine çene kemiğine özel olarak yerleştirilen titanyumdan yapılma vidalardır. Bu vidalar, yapılacak ufak bir cerrahi operasyon ile çene kemiğine dikkatlice yerleştirilir. Cerrahi operasyonun sonrasında ise yapay dişin çene kemiğine doğru bir şekilde tutunması adına belirli bir süre beklenmesi gerekmektedir.

Bu süre genel olarak kişiden kişiye göre değişim gösterir. Çene kemiğine tutunacak yapay dişin sonrasında ise artık üzerine yapılacak olan protez çok daha rahat bir şekilde taşınabilir hale gelecektir. Pendik implant diş merkezi, pek çok farklı durumda yapılabilmektedir. Bunların başında ise çenedeki birden fazla diş eksikliği gelir. Özellikle de bir ya da birkaç dişin gerektiği protez işlemlerinde kişinin alt ve üst çenesi için implant merkezi yapılabilmektedir. Bununla birlikte tek bir diş eksikliğinin olduğu ya da ağızda hiç dişin olmadığı durumlarda da kişiler için implant tedavisi yapılabilecektir. Bir kişiye yapay diş tedavisinin yapılabilmesi adına ise dikkat edilmesi gereken bazı noktalar bulunuyor.

Bunların başında ise çene kemiğinin yeterli oranda kalınlığa sahip olması gelmektedir. çünkü belirli bir kalınlık ve yüksekliğin olmadığı durumlarda çene kemiği için farklı işlemlerin uygulanması gerekecek, bu da süreci ciddi anlamda uzatacaktır. Operasyonların her bir aşamasında hastanın ağız sağlığına ve hijyenine dikkat etmesi gerekmektedir. Pendik implant merkezleri uygulaması için yaş sınırlaması bulunmamaktadır. Ancak henüz gelişme ve büyümesini tamamlamamış olan gençler ile çocuklarda yapay diş tedavisi tercih edilmemektedir. İnsanların büyük bir kısmı yapay diş uygulamasının acılı geçeceğinden koruyorlar. Böyle olunca da ne kadar ihtiyaçları olursa olsun fark etmez, bu tedaviyi yaptırmaktan korkuyorlar. Halbuki yapay diş tedavisi öncesinde hastaya lokal anestezi yapılır. Ancak eğer ki hasta istiyorsa ve doktor bunun olmasının önünde bir engel olduğunu görmüyorsa da genel anestezi yapılabilmektedir.

Operasyonun sona ermesinin ardından ilk gün kişiler çok az da olsa bir ağrı hissedebilirler. Bu durum son derece normaldir. Hastanın bu aşamada yapması gereken şey ise yalnızca doktorun ona vereceği ağrı kesiciyi kullanmak. İşlemin sona ermesi ile birlikte ise artık sıra yapay dişin çeneye uyum sağlaması beklenecektir. Dolayısıyla hastaların dikkatli bir şekilde bu süreci gözlemlemesi ve ağız sağlığına zara verecek herhangi bir şey yapmamaları gerekiyor. En uygun fiyatlara yapılacak yapay diş tedavilerinin sonrasında ise artık sıra bunların üzerine protezlerin hazırlanmasına gelecektir.

Share Button

Bir önceki yazımız olan Maltepe İmplant başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Comments are closed.