sancaktepe diş implantı yapan
Sancaktepe İmplant
28 Aralık 2016
silivri implant diş yapan yeri
Silivri İmplant
28 Aralık 2016
sarıyerde diş implant yapan doktorlar

sarıyerde diş implant yapan doktorlar

Sarıyer İmplant Diş Merkezi Tel: (0212) 288 23 24

İstanbul, milyonlara ev sahipliği yapan ve civarındaki illerden birçok insanı kendine çeken yapıya sahiptir. Sarıyer implant diş yapan özel veya devlet klinik doktoru hastanesi yeri tavsiyesi içinde çalışmak için bir ümitle gelen kişilerin yanı sıra çok uzak yerlerden sağlık sorunları için İstanbul’ a gelen insanları görmek mümkündür. Hem kalabalık nüfusa hizmet etmek hem de ülkemizin gelişmesi adına bu noktada kurulan sağlık kuruluşları çok başarılı işlere imza atmıştırlar. Diş rahatsızlıklarından yakınan kişilerin de bu bölgeye akın ettiğini rahatlıkla söyleyebiliriz. Diş bakımlarını ihmal eden ya da bazı genetik durumlardan dolayı diş sağlığını kaybeden kişilerin çokça başlarına gelen diş kayıpları oldukça yaygın görülmektedir. Çünkü insanlar kısa bir zaman ayırarak kendilerine yapacakları diş yatırımlarını bırakıp, yoğun iş temposuna dalmaktadır ve kendilerine adeta zaman ayırmamaktadırlar. Bunun dışında tüm diş bakımlarını yapıp yine de dişlerinde kayıp olan kişilere rastlamakta mümkündür. Bunun nedenine bakacak olursak da genetik durumlar karşımıza çıkacaktır. Irsi olarak adlandırılan bu durum, aile büyüklerinden alınan genlerin sonucu olmaktadır. Bu kişilerin diş kayıplarını önlemek ise kimi zaman oldukça zor olmaktadır. İstanbul ilinde diş kayıplarına yönelik hizmet veren belki yüzlerce kuruluş vardır ve bunlardan bir tanesi de Sarıyer implant implant diş yapan doktor kliniğidir.

Eğer diş kayıpları yaşamışsanız ve bu durumdan artık kurtulmak istiyorum diyorsanız sizlere implant yönteminden bahsetmek istiyorum. Yapay diş kökü tedavisi olarak da bilinen implant yöntemi, hastalarda eksik dişlerin fonksiyonel ve estetik bozukluklarını gidermek amacıyla büyük uğraşla sonucunda geliştirilmiştir. Tedavinin işleyişini ise şöyle sıralayabiliriz. Hastaların başvuruları üzerine onlara bazı tetkikler yapılır ve tedavi sırasında nasıl bir yol izleneceğine karar verilir. Bu tedavinin olmazsa olmazı hastalarda çene kısmında bulunan kemiklerin, implantları taşıyacak boyuta sahip olmalarıdır. Eğer çene kemiği bu yapıya uygun değilse bazu uygulamalarda çene kemii geliştirilmeye çalışılır. Uygun çene kemiği sağlandığında da operasyonlara başlanır. Bu tedavide baştan sonra cerahi işlemlere başvurulmaktadır. Tam steril bir ortamda gerçekleştirilen tedavide öncelikle hastaların diş kaybının olduğu bölgeden çene kemiğine bir kesikle ulaşılır ve implant diş köklerinin boyutuna uygun bir uygulama alanı açılır. Diş köklerinin yerleştirilmesinin ardından da küçük bir dikiş yardımıyla açılan bölge kapatılır ve implant merkezleri röntgen çekiminden sonra çene kemikleşmesi için bir süre beklenir. Bu süreler için net bir şey söylemek mümkün değildir. Çünkü kişiden bu süre değişebilmektedir. Ayrıca tedavi sırasında geçirilen bir diş ya da diş eti problemi bu tedavinin gidişatını olumsuz yönde etkileyecektir. İlk aşamanın geçmesiyle beraber son aşama olan dişlerin yerleştirilmesi kısmına gelinir. Bu evrede hastaların hayatlarının geri kalanında kullanacakları protez dişler uygulanır ve bu dişler hastanın çene kemiğine yerleştirilmiş olan implantlara tutturulur. Kemikleşmiş halde bulunan implantlara yerleştirilen bu diş protezleri oldukça saplam bir yapıya sahip olacaktır.

Sarıyer implant diş merkezi ile sahip olacağınız yeni dişleriniz aşınmalara, kırılmalara ve sararmalara karşı dirençli özel bir protez diştir. Tedavinin sonlanmasıyla beraber hemen aynanın karşısına geçip bir fark var mı diye bakmaya başlayacaksınız. Ama şunu söyleyebiliriz ki hangi dişin protez olduğunu anlamakta siz bile güçlük çekeceksiniz. Bundan dolayı acaba fark edilir mi diye düşünmeyi bir an önce bırakmalı ve yeni dişlerinizle beraber ilk fotoğrafınızı çekip sosyal medya da arkadaşlarınızla paylaşmalısınız ya da etrafa o masum gülücüklerinizi saçarak farkındalık yaratmalısınız. Sarıyer implant merkezleri noktalarında başarılı tedavi yöntemlerinin yanı sıra hastalara en uygun fiyat seçenekleri de sunulmaktadır. Böylece hastalar ödemelerde zorlanmaz ve sağlık için yatırımlar da artar. Kendinize bir iyilik yapın ve sağlığınızı ihmale getirmeyin.

Share Button

Bir önceki yazımız olan Sancaktepe İmplant başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Comments are closed.