Protez Diş Fiyatları
29 Aralık 2016
ucuz zirkonyum diş
Ucuz Zirkonyum
29 Aralık 2016
şeffaf diş teli fiyatları

Şeffaf Diş Teli Fiyatları Ve Kullanımı

Günümüzde yaygın olarak kullanılan diş teli türleri 2000’li yıllardan sonra teknoloji yardımıyla gelişme göstermektedir. Bu diş telleri ilk çıktığında insanların yüzünü kaplayan karmaşık yapısı ve çirkin görüntüsü ile insanların görüntüsünü bozmakta ve insanları da psikolojik olarak ciddi oranda etkilemektedir. Bu yüzden tel takımına karşı hemen hemen herkesin ön yargısı yüksek olmuştur. Bu ön yargıyı kırmak için hastalara özel üretilmiş yeni teknoloji ürünler vardır. Bu ileri teknoloji içeren ürünlerin en başını şeffaf diş telleri çeker. Sonra dişte fazla belli olmayan seramik kaplı diş telleri gelir. İki yöntemde de kullanıcıların tel taktığı dışarıdan belli olmamaktadır.

Şeffaf diş telleri ileri teknoloji içeren ürünler arasındadır. Üniversite destekli AR-GE çalışmaları sonucu ülkemizde de büyük oran üretimi yapılmaktadır. Bu tedavi yönteminde ilk önce muayene olarak hastanın dişleri hakkında bir ön bilgiye ulaşılır. Sonra uygulanacak tedaviye göre dişlerin röntgeni çekilir. Diş hekimi uygulanacak tedavi hakkında bilgiyi edindikten sonra hasta için tedavi yöntemi seçimini yapar. Daha sonra hastanın isteği doğrultusunda tel seçimine karar verilir. Dişlerin ölçüsüne göre 5 ayrı şeffaf tel şablonları üretilir. Her şablonda da 0.25 mm fark bulunmaktadır. Hasta bu plakları minimum 3 hafta günde 22 saat boyunca takar. 3 hafta sonunda diş hekimine giderek plak değişimi uygulanır ve hasta bir sonraki plağı da 3 hafta boyunca takar. Bu işlemeler hasta 5 plağı da takana kadar devam eder. Diş hekimi en son kontrolünde dişlerin durumu hakkında kesin kanıya vardıktan sonra plaklar çıkarılır ve süreç tamamlanmış olur. Bu yapılan bir sıra işleme göre şeffaf diş teli fiyatları farklılık gösterir. Plakta kullanılan ürün ileri teknoloji gerektiren ürün olduğu için diğer yöntemlere göre oldukça pahalı bir yöntemdir. Plaklarda kullanılan ürünler genelde plastik destekli ürünlerdir. Ve dişlerdeki kullanımı oldukça rahattır.

Şeffaf diş tellerinin bakımı da oldukça rahattır. Günde 22 saat kullanımı olduğu için takılabilir ve sökülebilir durumdadır. Dişten sökülebilen bir fonksiyona sahip olduğu için gün içerisinde dişlerinize yapacağınız bakımlara da engel teşkil etmez. Gün içerisindeki fırçalama, diş ipi kullanımı ve ağız gargaralarını kolaylık yapabilir ve dişlerinizin sağlığını koruyabilirsiniz. Metal destekli olanlarda takılıp çıkarma özelliği olmadığı için tellerin altında yemek sonrası bakteri oluşumu olmaktadır. Ama bu yöntemde şablonlar rahatlıkla çıkartılabilir düzeyde olduğu için bakteri oluşumu gibi sağlığınıza zarar teşkil eden mikroplar engellenir. Şeffaf diş teli fiyatları bu sebepler nedeni ile diğer tellere göre daha pahalıdır.

Diğer diş telleri ile karşılaştırıldığı zaman metal destekli olanlar diş etine baskı uyguladığı için insanların canını yakmaktadır. Fakat bu diş telleri kullanımı oldukça rahattır. Diş etine baskı uygulamaz. Takılıp sökülebilen özelliğinden dolayı gün içerisinde çenenizde bir ağrı hissederseniz bir süreliğine de olsa çıkarabilir ve rahat edebilirsiniz. Bu da teller arasındaki en büyük avantajdır. Bu avantajda şeffaf diş teli fiyatları hususunu etkilemektedir. Diğer yöntemlere göre daha pahalı olmasının en büyük sebebi de budur.

Şeffaf diş telleri diş rengine de uyumlu olarak üretildiği için normal dişlerden bir farkı yok gibi görünmektedir. Ve normal dişlerden ayırt etmek oldukça zordur. Sadece gün içerisinde içeceğiniz kahve, çay, sigara gibi dişlere zarar verecek ürünler yüzünden diş telinde de biraz da olsa sararmalar meydana gelebilir. Fakat bu önemli bir durum değildir. Çünkü her bir şablon sadece 3 hafta kullanım için tasarlanmıştır.

Share Button

Bir önceki yazımız olan Protez Diş Fiyatları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Comments are closed.