silivri implant diş yapan yeri
Silivri İmplant
28 Aralık 2016
sultangazi diş implant tedavisi yapan doktor
Sultangazi İmplant
28 Aralık 2016
sultanbeylide implant diş yapan hastane

Sultanbeyli İmplant Diş ile Başarılı Çözümler

Son dönemlerde insanların büyük bir kısmının aklında yer eden soruların başında, dişlerinde meydana gelen sorunlara karşı nasıl bir çözüm bulacakları gelmekte. Sultanbeyli diş implant tedavisi yapan hastane doktoru devlet tavsiyesi yapıldığında, dişlerde oluşan çürük dolgu gibi işlemlerin sonrasında istenilen başarılı çözümler ortaya çıkacaktır. Ancak dişlerin dökülmeye başlaması demek, ciddi sorunların ortaya çıkması anlamına gelmektedir. Geçmiş dönemlerde dişlerde dökülmelerin meydana gelmesinin sonrasında diğer dişler incelenir ve eğer ki bu dişlerde de sorunlar varsa onların da çekilerek tam bir damak protez diş yapılırdı. Ancak şimdilerde diş protezleri konusunda yapılan başarılı çalışmaların sonrasında ise insanlar mümkün olduğu kadar kendi dişlerini korumaya özen gösteriyorlar. Kendi dişlerini farklı nedenlerden ötürü kaybeden insanlar ise bu konuda nasıl bir çalışma yapması gerektiğini tam olarak bilemiyor.

Şimdilerin gelişen teknolojisi ile birlikte artık gerek yurtiçinde gerekse yurtdışında dişleri ile alakalı sorunlar yaşayan insanlar için Sultanbeyli implant diş yapan doktorlar tarafından tedavisi yapılmaya başlandı. Yapay diş olarak da bilinen implantlar, genel olarak titanyumdan yapılmaktadır. Böylece çene kemiğine eklenecek olan yapay dişler, çeneye herhangi bir sorun meydana getirmeyecektir. Aksi bir durumda yani yapay dişler farklı bir materyalden üretilmiş olursa çene kemiğinde ciddi sorunlar meydana gelecektir. Kemiğin içerisine eklenecek olan parçanın sorunlu olması ile birlikte yapay diş yerine istenildiği gibi adapte olamayacak, üzerin koyulması planlanan protez de kişilere ciddi oranda ağrı vermeye başlayacaktır.

Böylesi sorunların önüne geçmeyi hedefleyen diş doktorları da insanların ağız yapılarına en uygun olacağına inanılan yapay dişleri hazırlıyorlar. Dişlerin, daha doğrusu vidaların hazırlanması esnasında hastaların da aynı şekilde kendilerini bu operasyon için hazırlamalıdır. Yapmaları gereken tek şey ise gerek operasyon öncesinde gerekse sonrasında ağız sağlıklarına dikkat etmek oluyor. Operasyon esnasında kişiler hiçbir şekilde acı hissetmezler. Çünkü o an anestezi sayesinde kişiler çenelerine eklenen yapay dişler ile alakalı herhangi bir olumsuzluk ile karşılaşmazlar. Operasyonun sona ermesinin ardından ise sıra artık sıra yapay dişin çene ile uyum sağlaması adına belirli bir süre geçmesi gerekiyor. Operasyonun sona ermesinin ardından ise kişinin çok az bir ağrısı olabilir.

Bu son derece normaldir. Çünkü gerek anestezinin etkisi gerekse yapılan işlemlerden sonra kişilerde baş ağrısı görülebilecektir. Böylesi durumlarda kesinlikle panik yapılmamalı. Çünkü doktor, kişilerin bu ihtiyaçlarını görerek ona uygun tarzda bir ağrı kesici verir. Dolayısıyla insanların yapmaları gereken şey, ağrıları oluştuğu zaman bu ağrı kesiciyi kullanmaktır. Kısa sürede etkisini gösterecek olan ağrı kesici sayesinde de kişiler herhangi bir sorun yaşamamış olurlar. Yapay dişin takılmasının sonrasında ise sıra bu dişin çene ile uyum sağlamasını beklemeye gelir. Bekleme süresi ise kişiden kişiye değişim göstermektedir. Bazı kişilerde yalnızca 2 ay içerisinde istenilen sonuç alınırken bazılarında ise süreç 6 aya kadar uzar.

Böylesi durumlarda yapılması gereken şey ise hiçbir şekilde ağız içi hijyenini geri plana atmamak. İyileşme ve bütünleşme sürecinin sona ermesinin ardından ise doktor son bir kere ağız kontrolü yapar. Burada amaç daha sonrasında yapılacak protezler ile bu vidaların sorunsuzca uyum sağlayıp sağlamayacağıdır. Bir sorunun meydana gelmediğinin görülmesinin sonrasında Sultanbeyli implant diş işlemleri dahilinde artık hangi tarz isteniyorsa ona uygun bir protez için çalışmalara başlanır. Bu çalışmalarda her zaman temel amaç insanların mümkün olan en doğala yakın dişlere sahip olmasıdır. Böylece kişiler sorunsuzca günlük yaşamlarına devam edebilecek, ağızları ya da çiğneme gibi durumlarda herhangi bir sorunla karşılaşmamış olacaklar. Üstelik günümüz şartlarında en uygun fiyatlara Sultanbeyli implant diş merkezlerinde tedavisini yaptırabilirler.

Share Button

Bir önceki yazımız olan Silivri İmplant başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Comments are closed.