Beyaz Diş Teli Fiyatları
28 Aralık 2016
ümraniyede implant diş yapanlar
Ümraniye İmplant
28 Aralık 2016
tuzlada implant diş yapan yerler

Tuzla İmplant Diş Doktoru – 7 Gün 24 Saat Açığız

İnsanlar genel olarak ağız sağlıklarına istenilen özeni göstermezler. Tuzla diş implant yapan hekimin hastane yerleri tavsiye gerekse yapılan pek çok programda dişlere doğru şekilde bakılması, en kötüsü her gün düzenli olarak fırçalanması gerektiğini söylerler. Ancak ne yazık ki pek çok kişi bu konuda gerçekten istenilenin tam tersi şeyleri yapmaya devam ediyorlar. Böyle olunca da ilk zamanlar oldukça sağlıklı görünen dişlerde bir süre sonrasında sorunlar başlıyor. Çürükler, dişlerdeki sorunların ilk belirtilerinden bir tanesi oluyor. Dişlerde sızlama gibi sorunlarda doktorlara gidilse de sonrasında dişler yine tamamen unutuluyor. Lakin ne zaman dişlerde kırılmalar ya da düşmeler meydana geliyor, o zaman artık insanlar da dişlerine özen göstermeye başlıyor.

Bu özen ise çoğu zaman istenileni kişilere vermiyor. Dişlerin düşmeye başlaması demek, insanların ciddi anlamda sorunlar ile karşılaşacağı anlamına geliyor. Çünkü diş minelerinin zarar görmesi demek, diş etlerinde sıkıntı olduğu anlamına gelmekte. Bu durumda da artık sırayla dişler dökülmeye başlayacaktır. İlerleyen yaşlarda olan ve protez kullanmak isteyen insanların büyük bir kısmı, istedikleri tarzda yani bir kere takıldıktan sonra çıkartılmayacak protezleri kullanamıyor. Çünkü bu tarz protezler için en az 1 ya da 2 sağlam dişin olması gerekmekte. Günümüzde Tuzla implant diş yapan doktorlar ile birlikte artık insanlar bu sorun ile karşılaşmak zorunda değiller. Geçmiş dönemlerde yapay diş uygulamaları çok pahalıydı.

Bunun nedeni ise yurtdışında bu teknolojinin kullanılması, ülkemizde bu kadar yaygın olmamasıydı. İnsanlar da bunu bildikleri için tek bir diş için dahi yapay diş hizmetinden faydalanamıyordu. Artık özellikle de son 5 yılda bu konuda ülkemiz çok ciddi çalışmalar yaptı. Diş doktorlarının yapay diş konusunda yapmış olduğu çalışmalar sayesinde insanlar artık dişlerinde meydana gelen sorunları gidermek adına Tuzla implant merkezi doktorlarının yolunu tutuyor. Her ne kadar implant konusunda ciddi çalışmalar yapılsa da ne yazık ki insanların büyük bir kısmının hala bu konuda şüpheleri bulunuyor. Böyle olunca da en uygun fiyatlara yapılabilecek tedaviler yapılmıyor. Yapay diş konusunda insanların akıllarına en fazla takılan şeylerin başında ise ağrı olup olmayacağı gelmekte.

Bunun nedeni ise yapılacak yapay diş operasyonunun cerrahi bir operasyon olması. Çenedeki implant yapılacak alan öncelikli olarak farklı yöntemler ile inceleniyor, sonrasında da uygun olan alana yapay diş takılıyor. Ancak bu işlem oldukça kısa sürmekte. İnsanların operasyon esnasında herhangi bir şekilde ağrı duymaması adına ise lokal anesteziden yararlanılmakta. Yani operasyonun yapılacağı kişi doktor koltuğuna oturduğu zaman hiçbir şekilde ağrı hissetmez. Ancak bazen hastalar o an yapılacak işlemleri görmek istemeyebilir. Böyle olunca da uygun durumlarda genel anestezi de yapılabilmektedir. Lakin eğer ki hastanın böylesine bir isteği bulunuyorsa bunu mutlaka doktora operasyon öncesinde söylemesi gerekmektedir.

Genel anestezi için lokalden farklı olarak kimi zaman testlerin yapılması gerekebilir. Tuzla implant merkezi ekibi öncelikli olarak hasta ile görüşür, böylece yapılacak işlemler ile alakalı nihai karar da verilmiş olur. Ardından da operasyonun yapılacağı gün belirlenir. Böylece artık kişiler kendilerini bu operasyona hazırlayabilirler. Düşünülenin aksine implant fiyatları hesaplaştığı için operasyonu çok kısa sürelidir ve kişi hiçbir şekilde ağrı duymayacaktır. Ancak daha sonrasında yani operasyonun bitimi ile birlikte çok az da olsa bir ağrı duyulabilir. Bu, son derece doğal bir durumdur. Yani kişilerin hiçbir şekilde korkmaması gerekir. Doktorlar da bundan dolayı kişilere hafif bir ağrı kesici verir. Ağrı duyulduğu an kişi bu ağrı kesicileri kullanarak ağrı sorununu da ortadan kaldırmış olur.

Share Button

Bir önceki yazımız olan Şişli İmplant başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Comments are closed.