ucuz zirkonyum diş
Ucuz Zirkonyum
29 Aralık 2016
İmplant Nasıl Yapılır ?
29 Aralık 2016
ucuz implant

Ucuz İmplant Var Mıdır?

Ağızda yer alan dişler çocukluktan itibaren kalıcı olarak şekilde alt ve üst çenede kendine yer bulmaktadır. İnsanlar bu dişler sayesinde yemeklerini sorunsuzca yiyebilmekte, yüz yapıları da istenilen güzel görüntüde olabiliyor. Ancak dişler çok sağlam olsa da yapılacak yanlışlar sonrasında kırılmalar, çürümeler ortaya çıkıyor. İnsanların büyük bir kısmı bu durumlara çok fazla özen göstermiyor. Dolayısıyla sorun iyice ortaya çıkana kadar kimse dişlerin zarar gördüğünü anlamıyor. Sonrasında da çok erken yaşlarda dişlerde ciddi sorunlar meydana geliyor. Dişlerdeki bir ya da daha fazla eksiklik için de artık insanlar görünümü düzeltmek ve ağız fonksiyonunu yeniden sağlamak adına yapay dişlerden faydalanıyorlar.

Uzun süreler boyunca yurt dışındaki insanlar tarafından kullanılan bu teknoloji, çok pahalı olduğu için ülkemizde kullanılamıyordu. Ancak günümüzde özellikle de ucuz implant  diş fırsatlarının ortaya çıkmaya başlaması ile birlikte artık insanlar diledikleri gibi yapay diş uygulamasını yapabiliyor. İmplant diş uygulaması, doğal dişlere en yakın sonuçları vermesi ile ön plana çıkmaktadır. Bunun en büyük nedenlerinden bir tanesi ise yapay dişlerin diğer çenedeki dişlerden hiçbir şekilde destek almayacaktır. Aynı doğal dişlerde olduğu gibi yapay diş çene kısmında kendine yer bulacaktır. Gücünü çene kemiğinden alacak olan bu dişler, çok daha uzun süreler boyunca hiçbir sorun meydana gelmeden kullanılabilecektir. İnsanlar, öncelikli olarak bu işlemi yaptırmak için doğru bir diş doktoruna giderler.

Doktor, ucuz implant diş Alman, Amerikan, İsrail, İsveç, Çin, İsviçre malı ürünlerin tedavisinin yapılmasının öncesinde çene ve diş yapısı ile alakalı ayrıntılı muayene yaparlar. Çünkü implant için çene kemiğinin belirli bir kalınlıkta olması gerekmektedir. Aksi halde çene diş için uygun hale getirilecektir. Tabi ki durum tedavinin uzamasına neden olur. Yeterli kalınlığa erişecek olan çene kemiği sonrasında ise tedaviye başlanacaktır. Ancak çene kemiğinin üzerine yapılacak olan tedavinin doğru bir şekilde bütünleşmesi 2 ya da 3 ayı bulabilecektir. Bunun sonrasında ise artık tedavinin ilk aşaması olan yapay diş kökünün açılmasına başlanacaktır. Uygulama bakımından son derece basit olan bu işlem ciddi oranda tıp bilgisi gerektirmektedir.

Kişiler, ucuz implant tedavisi için çenenin üstünde yer alan diş eti dikkatli bir şekilde çeneden ayrılacaktır. Sonrasında ise bu bölgede yapay dişin sığabileceği oranda bir delik açılacaktır. Ancak bu deliğin çok dikkatli bir şekilde açılması gerekir. Çünkü gerekli olan büyüklükten çok daha geniş olarak açılacak deliğe yerleştirilecek yapay diş çeneye tam olarak adapte olamayacaktır. İnsanların büyük bir kısmı yapay diş tedavisinin çok pahalı olduğunu düşünürler. Ancak diğer tedavilerin hepsi çok kısa sürelidir. Yani yapılacak olan tedaviler kişilerin dişleri ile alakalı ihtiyaçlarını çok kısa süreli bir şekilde karşılayacaktır. Sonrasında ise kişilerin tekrardan aynı tedavileri yaptırması gerekecek ve bu da ortaya ciddi maddi sorunların çıkmasına neden olacaktır.

Hastalar köprüdeki dişlerin çürümesi, dişlerin düşmesi, dolguların zarar görmesi gibi şikayetler ile sürekli olarak doktora gidecektir. Halbuki yapay diş tedavilerinde böylesine sorunlar ortaya çıkmayacaktır. İlk anlamda yapılacak dişlerin maliyeti kişilere ciddi anlamda yüksekmiş gibi gelse de kişiler tam olarak sağlıklı bir dişe üstelik en az 30 yıl boyunca sahip olabileceksiniz. Dolayısıyla yapmanız gereken şey bu fiyatlar arasından en doğru seçimi yapmak olmalı. Bu teknolojinin artık ülkemizde de sıklıkla kullanılmaya başlaması sonrasında artık insanlar onlara en uygun fiyatları veren kişiler ile kolaylıkla anlaşabilir. Bu aşamada yapılması gereken şey ise oldukça basittir. Diş doktorları ve yapılacak olan yapay diş uygulaması konusunda bilgi alınması sonrasında istenilen sonuçlara hızlıca varılacaktır.

Share Button

Comments are closed.