tuzlada implant diş yapan yerler
Tuzla İmplant
28 Aralık 2016
üsküdarda implant diş yapan doktor
Üsküdar İmplant
28 Aralık 2016
ümraniyede implant diş yapanlar

Ümraniye İmplant Merkezi ile Kaliteli Çözümler

Yapay diş olarak da adlandırılan implantlar, günümüzün en fazla üzerinde durulan konularından bir tanesi olarak da biliniyor. Ümraniye diş implantı tedavisi yapan devlet doktorun tavsiye hastanesi yerinde önemli olan şey, hazırlanacak yapay dişin çeneye doğru bir şekilde oturtulmasıdır. Yani bir kişinin dişleri ya da tek bir dişi düştüğü zaman meydana gelecek kötü görüntüyü ortadan kaldırmak, protezi istediği şekilde kullanmak için Ümraniye implant diş yapan doktorlar ile tedavisini yaptırabilirler. Ortaya çıktığı ilk dönemlerde çok fazla bilinmeyen yapay diş uygulaması, günümüzün gözde tedavi şekillerinden bir tanesi. İnsanlar doğru teşhisi yapabilecek, yeterli oranda bilgi ve deneyimi olan doktor ve ekipler ile çalıştığı zaman ortaya tam anlamıyla istemiş olduğu tarzda sonuçlar çıkmış olacaktır.

Eksik olan dişlerin estetik ve fonksiyonunu tekrardan geri kazanmasını sağlamak için çene kemiğine özel olarak yerleştirilen ve en uygun malzemeden yapılan yapay diş kökleri artık seri kullanıma da girmiştir. Bu sayede kişiler en uygun fiyatlara bu tedaviyi kolaylıkla yaptırabilirler. Ağırlıklı olarak vida şeklinde olan bu yapay dişlerin kendine özgü bir genişliği ile kalınlığı bulunmaktadır. Bundan dolayı da kişilerin yapay dişlerin konulacağı bölgesinde bu vidaları sorunsuzca kabul edebilecek genişlik ve yüksekliğin olması gerekiyor. Bununla birlikte çene kemiğinin kalitesi de yapay dişin çeneye tutunma başarısını ciddi anlamda etkilemektedir. Konusunda yeterli oranda uzmanlığa sahip olan doktorlar, bundan dolayı yapay diş tedavisi yaptırmak isteyen kişilerin çene yapılarını ayrıntılı olarak incelerler.

Daha sonrasında da bu inceleme ile birlikte en doğru Ümraniye implant diş merkezi tedavisinin yapılması adına ilk olarak hasta doğru bir şekilde bilgilendirilir. Burada amaç, kişilerin akıllarında hiçbir soru işareti kalmamasıdır. Çünkü kimi zaman insanlar operasyonda lokal anestezi yerine genel anesteziyi tercih etmek isterler. Ancak bunun yapılıp yapılmayacağını bilemezler ve doktorlarına da bunu soramazlar. Dolayısıyla kendilerini ciddi anlamda rahatsız edecek tarzda işlemler ile karşı karşıya kalabilirler. Bu tarz durumların önüne geçilmesi adına öncelikle gerekli konular ile alakalı görüşmeler yapılır. Görüşmeler sona erdikten sonra ise artık insanlar operasyona hazırdır.

Çene incelemelerinin yapılması ile birlikte insanların yapacakları tek şey operasyon gününü beklemek olur. Yapılacak cerrahi işlem oldukça kısa bir sürede gerçekleşir. Çene bölgesinde uygun olarak belirlenen yere takılacak olan yapay diş ile alakalı kişiler hiçbir şekilde bir ağrı hissetmezler. Ancak operasyonun sona ermesi sonrasında o gün içerisinde hafiften de olsa bir ağrı meydana gelebilir. Dolayısıyla kişiler doktorlarının izni dahilinde alacakları hafif bir ağrı kesici ile birlikte bu ağrıyı da ortadan kaldırmış olurlar. Ancak Ümraniye implant merkezleri uygulaması bu işlem ile sona ermeyecektir. Yapay dişin çeneye doğru şekilde tutunabilmesi adına öncelikli olarak belirli bir sürenin geçmesi gerekir. Bunun ne kadar olacağı ise tamamen çene ile yapay dişe bağlıdır.

Kimi zaman yalnızca 2 3 ay içerisinde ciddi anlamda ilerleme kaydedilebilir. Böylece kişiler eğer istiyorlarsa bir sonraki adım olan protez için de çalışmalara hızlı bir şekilde başlayabilecektir. Ancak kimi zaman çene ile yapay dişin istenilen oranda tutunabilmesi adına 6 aylık bir süreç gerekebilecektir. Burada yapılması gereken şey ise sürekli bir şekilde doktorla iletişimde olmaktır. Yapılacak incelemeler doğrultusunda kişilerin dişlerindeki son durum kişilere iletilecek ve bir sonraki çalışmaların ne zaman yapılacağı bilgisine ulaşılacaktır. Tamamen istenilen oranda tutunmanın gerçekleşmesi ile birlikte ise kişiler artık diledikleri gibi bu dişlerini kullanabilirler. Üstelik yapay dişler kişiler için istemiş oldukları doğal diş görünümü de uzun yıllar boyunca sorunsuzca sağlamış olacaktır.

Share Button

Bir önceki yazımız olan Tuzla İmplant başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Comments are closed.