ümraniyede implant diş yapanlar
Ümraniye İmplant
28 Aralık 2016
zirkonyum diş fiyatları
Zirkonyum Diş Fiyatları
28 Aralık 2016
üsküdarda implant diş yapan doktor

Üsküdar İmplant Diş Merkezi – 7/24 Sağlık Hizmeti

Dişlerin köklerinin çeneden ayrılması sonrasında kişiler yalnızca kötü bir görüntü ile karşı karşıya kalmaz. Üsküdar vidalı diş yapan devlet hastane kliniği hekimi tavsiye içindeki yeri alakasıyla olabilir. Bununla birlikte yemek ya da konuşmak gibi pek çok farklı konuda da ciddi anlamda zorluklar meydana gelmeye başlar. Şimdilerde ise kaybolan dişin yerine Üsküdar implant diş yapan hekimler ile yapay diş eklemesi yapılabiliyor. Yapay dişin konulacağı çene kemiğinin belirli bir yükseklik ve genişliğe sahip olması gerekir. Çünkü yapay diş olarak adlandırılan vidaların kendine özel boyutları bulunur. Genel olarak bu tedavi için bir üst sınır bulunmaz. Lakin kemik gelişimini henüz tamamlamamış olan çocuklar için doktorlar yapay diş uygulamasını önermezler.

Kişiye uygun yapılacak anestezi yöntemleri sayesinde hastalar Üsküdar implant diş merkezi tedavisi esnasında hiçbir şekilde ağrı hissetmezler. Ancak operasyonun sonrasındaki akşam bazı hastalar çok hafif de olsa ağrı hissedebilirler. Böylesi zamanlarda basit ağrı kesiciler ile sorun ortadan kalkmış olur. Birçok hasta, duyulan bu ağrının normal tarzdaki bir diş çekiminden sonraki ağrı ile aynı olduğunu söylemektedir. Tedavi sürecinin sonrasında kişiler yapay dişlerinin varlığını unutabilirler. Cerrahi operasyonun sonrasında tam birleşme için en fazla 6 aylık bir süreç gerekmektedir. Lakin isteğe bağlı olarak bu süreç içerisinde doktor hastasında uygun tarzda geçici bir protez hazırlayabilir. Pek çok kişi implant dişlerin nasıl temizlenmesi gerektiğini bilemez. Her ne kadar çene kemiğine en uygun materyalden üretilmiş olsa da yapay dişler ağız içindeki yabancı cisimlerdir.

Böyle olunca da temizlikleri çoğu zaman ana dişlerden çok daha önemli bir hale gelir. Doktorlar, Üsküdar implant merkezi öncesinde ve sonrasında hastalarına nasıl bir temizlik yapılması gerektiğini öğretecektir. Özellikle de birleşme sürecinde tedavinin önemi yadsınamaz derecede büyüktür. Yapay dişlerin üzerine protez yerleştirilmesi ise genel olarak hastanın isteğine bağlı şekilde gerçekleştirilir. İsteğe bağlı olarak çıkartılabilen ya da ancak doktor tarafından çıkartılabilecek tarzdaki protezler arasından hastaya en uygun olanları seçilir ve işlemler başlanır. Bilinenin aksine eksik olan her diş için yapay diş gerekmez. Kimi durumlarda eksik olan 2 veya 3 diş için tek bir yapay diş istenilen sonucu sağlamış olacaktır.

İnsanların bir kısmı, yapay diş ile çene kemiğinin kaynaşıp kaynaşmayacağı konusunda soru işaretlerine sahiptir. Ancak doğru yapay diş ile yöntemin kullanılması sonrasında bu ihtimal yok denecek kadar aza indirilmiş olur. Herhangi bir sorun meydana geliyorsa, bu sorun genel olarak ilk 6 aylık süreç içinde ortaya çıkar. Bu durumda da kolaylıkla implant yerinden çıkartılır. İkinci bir yapay diş uygulaması içinse öncelikli olarak bölgedeki kemiğin iyileşmesi beklenecektir. Geçmiş dönemlerde yapay diş uygulaması çok pahalıydı. Bundan dolayı da insanlar ne kadar ihtiyaçları olursa olsun bunu gerçekleştiremiyordu. Sonrasında ise artık yapay dişler seri üretime geçmeye başladılar.

Bu durumun sonrasında ise artık en uygun fiyatlara yapay diş uygulamasını yapmak mümkün hale geldi. Yapay diş uygulamasındaki en büyük risk ise ağız içinin gerekli şekilde temiz tutulmamasına bağlı olarak gelişen iltihaplanmalardır. Erken dönemde kişilerin içecekleri sigara, enfeksiyon riskini ciddi anlamda yükseltir. Dolayısıyla insanların bu konuda ciddi anlamda özenli olması ve yapay dişlerine herhangi bir şekilde zarar verecek uygulamalardan kaçınması gerekmektedir. İmplant için yapılacak araştırmalar sonrasında kısa sürede kendine en iyi hizmeti sunacağını düşündüğü ekipler ile çalışan hastalar çok az zamanda tahmin ettiklerinden daha başarılı bir sonuçla karşı karşıya kalacaktır. Bu sayede de hangi sebeple olursa olsun diş kaybetmenin sonrasında oluşan fonksiyon kaybı da engellenecektir.

Share Button

Bir önceki yazımız olan Ümraniye İmplant başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Comments are closed.