implant diş
İmplant Diş
29 Aralık 2016
Porselen Diş
Porselen Diş
29 Aralık 2016
zirkonyum diş

zirkonyum diş

Zirkonyum Diş – En Kaliteli Estetik Dişler

Teknolojinin ilerlemeye başlaması ile birlikte artık insanların her zaman istemiş oldukları estetik ve güzel görünüm için de birbirinden farklı çalışmalar yapılıyor. Bir insanın en güzel yerlerinden bir tanesi hiç şüphesiz ki dişleri. Dış görünüşü ne kadar güzel olursa olsun eğer ki gülüşü güzel değilse, yapacağı hiçbir şey onun bu konudaki eksikliğini gideremez. Bazı kişiler bu konuda doğuştan şanslıdır. Çünkü dişleri deyim yerindeyse inci gibidir, düzenli olarak onları fırçalaması ve bakım yapması sonrasında ise her zaman istenildiği gibi parlak ve güzel görünüme erişmiş olurlar. Lakin bazı kişilerde meydana gelen genetik ve çevresel olumsuz faktörler sonrasında dişlerde bozulmalar ve aşınmalar oluşabilir.

Böylesi durumlar geçmiş dönemlerde insanları ciddi anlamda olumsuz yönde etkileyebiliyordu. Dişlerinde meydana gelen bozukluklar sonrasında insanlar kendilerini özellikle de sosyal anlamda çok kötü hissediyor ve kimse ile görüşmek istemiyordu. Ancak şimdilerde başta zirkonyum diş kaplamaları olmak üzere pek çok farklı yöntem sayesinde artık dişlerde oluşan bu sorunların önüne geçmek de mümkün hale gelmeye başladı. 1700 lü yıllarda keşfedilmiş olan zirkonyumun en önemli özelliklerinin başında sıcağa dayanıklı olması ve ışık geçirgenliği gelmektedir. Böylece istenilen şeffaf görüntü elde ediliyor, ayrıca metale karşı alerjisi olan ve diş sorunlarını nasıl gidermesi gerektiğini bilemeyen pek çok kişi için de umut olmayı başarmış oluyor.

Dişler için yapılan kaplamalar kendi işlerinde metal destekli ya da metal desteksiz olarak ikiye ayrılmıştır. Zirkonyum diş kaplamaları metal desteksiz kaplamalar sınıfında yer almaktadır. Böylece dişlerini yaptırmak isteyen ancak oluşacak yapay görünümden korkan insanların bu korkularını da ortadan kaldırmayı başarmış oluyor. Işık geçirgenliği olan bu kaplamalar sayesinde insanlar dişlerinde ortaya çıkabilecek mat görüntüleri de ortadan kaldırmayı başaracaklardır. Böylece doğal haline en yakın tarzda bir diş görünümüne sahip olmak hiç olmadığı kadar kolay bir hale gelir. Düşünülenin aksine zirkonyum dişlerde kullanılacağı zaman saf hali ile değil de zirkonyum seramiği olarak kullanılmaktadır. Kimi zaman dişlerini kaplatmak isteyen kişiler ön ve arka dişlerinde birbirinden farklı materyalleri kullanmayı tercih ederler. Çünkü arka taraftaki dişler için mat bir görünümün oluşması sorun olmayacaktır.

Ön dişlerde ise önemli olan şey beyaz ve doğal bir görünüm ortaya çıkmasıdır. Zirkonyum diş kaplama uygulamasında ise artık böylesi bir sorunla uğraşılmak zorunda kalınmayacaktır. Zira bu kaplamalar hem ön hem de arka dişlerde herhangi bir sorun meydana gelmeden kullanılır. Ancak buna rağmen pek çok kişi tam seramik kaplamaları araştırarak bunları kullanmak isterler. Lakin seramik kaplamalar zirkonyuma oranla çok daha pahalıdır. Böyle olunca da insanlar seramik özelliklerine sahip olacak tarzda bir diş için araştırmalarını sıklaştırır. Halbuki zirkonyum kaplamalar, insanlara tam anlamıyla istediklerini başarılı bir şekilde vermeyi hedefliyor.

Tabi ki bu tarz bir diş yaptırmak isteyen insanların doğru diş doktorlarını bulması gerekiyor. Birçok insan dişlerini kaplama yaptırırken en uygun fiyatlara öncelik veriyor. Ancak olması gerekenden ucuza bu tarz kaplamaları yaptığını söyleyen dişçiler ne yazık ki insanlara istediklerini vermeyecek ve yapacakları dişlerin ağız ile uyumu sıfır olacaktır. Sonrasında ise kişiler bu kaplamalardan hoşlanmayacak ve yeniden aynı işlemin yapılmasını isteyeceklerdir. Bu durum da onlar için yeni masraflar anlamına gelecektir. İnsanların bu tarz durumlarda yapmaları gereken en önemli şeylerin başında ise mutlaka kaliteli ve yaptığı işte uzman kişiler ile çalışmak gelmelidir. Yapılacak muayeneler ve işlemler sonrasında ise kişiler istedikleri dişlere erişmiş olacaklardır.

Share Button

Bir önceki yazımız olan İmplant Diş başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Comments are closed.